sadsad x
asdasd
Kullanılmayan Şişelerden Vazo Yapımı

Kullanılmayan Şişelerden Vazo Yapımı

19 Temmuz 2017

Gün geçtikçe kişiler kullanılmayan eşyalardan çeşitli ev dekorasyonu aletleri tasarlamaktadır. Bu tasarımlar arasında oldukça büyük önem kazanmış olan vazolar çeşitli kullanılmayan eşyalardan yapılmaktadır.  Şişeler uzun yıllardan beridir her zaman çöplere atılmaktaydı. Çevre kirlenmesi nedeniyle özellikle son yıllarda başlatılan geri dönüşümler ve ürün kullanım amacı değişiklikleri, kişilerde kullanılmayan ürünleri tasarım amaçlı kullanma isteği yaratmıştır.  Kullanılmayan şişelerden dekoratif ev eşyaları veya el yapımı hediyeler oldukça kolay ve kişinin zevklerine uygun bir şekilde yapılmaktadır. Dilediğiniz renkte ve dilediğiniz şekilde yapabileceğiniz vazolar evlerinize ayrı bir özel hava katacaktır.


Gerekli Malzemeler

Şişeden el yapımı hediye

Şişelerden vazo yapmak isteyen kişiler, gerekli malzemeleri kendileri belirleyebilirler. Dileyen kişiler, boya ile boyayabilir, dileyen kişiler stickerler ile süsleyebilir, dileyen kişiler ise, bez parçası veya diğer kumaşlarla vazonun etrafını çevreleyebilirler.

şişeden dekoratif ev süsü yapımı

Bu seçimler genellikle evlerde kullanılmış olan renk ve dekorasyona göre seçilmektedir.

eski şişelerden neler yapılabilir

Vazo Hangi Şişelerden Yapılır?

eski şişelerden dekoratif hediyeler

Genellikle vazolar, pet şişeden, içki şişesine kadar her şişeden yapılabilmekte. Fakat kişilerin en çok seçmiş olduğu şişeler süt şişeleridir. Süt şişelerinin bu kadar sade ve pürüssüz olması, onların bu şişeleri vazo yapmalarına kolaylık sağlamaktadır.

şişeden dekoratif ev eşyası yapımı

Bazı kişiler ise evlerinde toplamış oldukları şarap şişeleri ve diğer şişiler ile vazo yapmaktadır. Her iki durumda da oldukça kolay bir şekilde olağanüstü vazolar ortaya koyabilirsiniz. Vazolar günümüzde evleri süsleyen en özel dekoratif malzemelerden biridir.

el yapımı şişe hediyeleri

Onları bu kadar özel kılan özellikleri ise şekilleri ve evlere sunmuş oldukları görünüm güzelliğidir. Kişiler isteklerine göre daha az masraflı ve daha özel vazoları sadece şişeler vasıtasıyla ortaya çıkarabilmekte.

şişelerden dekoratif süsler

Genel olarak günümüzde her bir kişi, evinde bulundurmuş olduğu şişelerden vazolar yapmakta ve bunlar sayesinde evlerine özel renkler katmakta. Özel olarak süslemelerinizi yapışkanlar vasıtasıyla şişelere yapıştırabilirsiniz.

el yapımı dekoratif şişe

Birçok yerden bulabileceğiniz bu yapışkanların fiyatları oldukça düşüktür.

el yapımı şişelerden hediye

Boya ve diğer süslemeleri ise cama özel boyalar satan yerlerden soruşturarak camınızı kolay bir şekilde boyayabilirsiniz. Genellikle birçok kişinin en büyük korkusu olan boya cama yapışır ve kurumu konusunun cevabını en ii şekilde boya satan mağazalardan alabilirsiniz.

şişeden dekoratif süs yapımı

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.