sadsad x
asdasd
Macciato Nedir?

Macciato Nedir?

12 Nisan 2020

Macciato nedir? Macciato yapımı oldukça kolay bir kahvedir. Kahve sevenler için çok fazla kahve seçeneği vardır. Bazıları köpüklübirTürk kahvesi, expresso ve filtre kahve gibi sert kahveleri severken, bazıları ise sütle yumuşatılmış bol köpüklü Macciato, latte, gibi kahveleri beğenirler.  Kahve kapımı kolaygibi görünse de biraz emek ve zaman ister. Sunumu da göze hitaben olmalıdır. Her ayrıntısına özen gösterilmelidir. Özelikle kahve seçimine çok dikkat etmek gerekir.  Kahve yapmak bir sanattır.

Evde Macciato Kahve NasılYapılır?

Macciato Nedir

Öncelikle latte nedir? Onu anlatalım. Latte sütün köpürtülerek içerisine istediğiniz kahveyi koyarak yapılan köpük köpük bir kahve. Latte kahvenin tadına doyum olmaz, sizde latte sevenler olarak evde latte kahve yapmak istemez misiniz? Size kolaylıkla yapacağınız bir latte tarifi vereceğim. Öncelikle güzel bir kahve yapmak için mutlaka sütünüzü ve kahvenizi çok iyi seçmeniz gerekir. Taze kahve ve süt seçerek lattenizi çok daha lezzetli yapabilirsiniz. Macciato kahvede expresso kahvenin köpükle buluşmasıdır.

Macciato Malzemeleri

Macciato Nedir

Macciato kahve yapımı için öncelikle expresso kahvenin itinalı bir şekilde yapılması gerekir. expresso makinesinde ve ölçülerine uygun yapılmalıdır. Expresso kahvesi güzel olan Macciato çok daha lezzetli olur.

** Bir fincanMacciato için bir fincan süt
** 2 kaşık Expresso kahvesi
** Yarım bardak su
** Şekeri istediğiniz kadar kullanabilirsiniz. Şekersiz içenler şekersiz yapabilir.
** Üzeri için kakao ve vanilya

Macciato Yapılışı

Macciato Nedir

Macciato nasıl yapılır? Öncelikle yarım bardak suyun içerisinde kahve ve şeker eritilir. Diğer tarafta süt istenilen sıcaklıkta ısıtıldıktan sonra mikser yardımı ile iyice köpürünceye kadar çırpılıyor. Kenar kısmından bardakta hazırladığınız karışımı içine koyuluyor. Üste köpük ortada süt ve en altta kahve olacak şekilde hazırlanır.  Köpüğün üzerikakao ve vanilya ile süslenir. Afiyetle içebilirsiniz. Latteyi bu şekilde hazırlarsanız arkadaşlarını kahvenizi çok beğenecekler.

Macciato Kahve Yapımı

Macciato Nedir

Macciato tarifi latte tarifi ile çok benzer. Aynı şekilde süt köpürtülür. Üzerine expresso kahve eklenir. Macciato kahvenin yapımı evde biraz zordur, fakat expressomakineniz kolaylıkla yapabilişiniz.  Expressomakinesinde expresso hazırladıktan sonra süt köpürtülür. Sütünüzerine Expressokahveeklenir üzeri kakao vanilya ile süslenir.

İyiBir Latte Macciato Nasıl Yapılır?

Macciato Nedir

İyi bir latte Macciato için bütün malzemeler taze olmalı expresso kahvesinin expressomakinesi için uygun incelikte öğütülmüş olmalıdır. Kahvenin süzülmesi çok önemli yarımdakika kadar süzülmelidir. Sıcaklığı suyu ölçüsü iyi ayarlanmalıdır. Güzel bir expresso yapıldıktan sonra taze lezzetli sütte iyice köpürtülmeli köpük köpük süt hazırlandıktan sonra expressokahvesini de yavaş yavaş köpüğe zarar vermeden kenar kısmından eklenerek harika bir Macciato kahve yapabilirsiniz.

MacciatoKahvenin Çeşitleri

Macciato Nedir

Macciato kahve 4 çeşittir. İsmini yapım aşamasındaki farklılıklara göre alır. Hepsinin tadı da birbirinden lezzetlidir. Evde Macciatonasıl yapılıröğrendikten sonra bütün çeşitleri yapabilirsiniz.

** Macciato caldo kahvenin sıcak sütle hazırlanması ile yapılır.
** Macciato freddosoğuk sütle yapılan Macciato
** Latte Macciato yoğunlukla süt kullanılır.
** Caramel Macciato expresso kahvenin set tadını hafif yumuşatmak için karamel sosu koyularak yapılan Macciatoçeşitlidir.
** Macciatokahve aslında köpüklü expresso ve kremşantinin büyülü dansı.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.