sadsad x
asdasd
Nostaljik Hediye Kutusu Hazırlama

Nostaljik Hediye Kutusu Hazırlama

12 Nisan 2020

Nostaljik hediye kutusu herhangi bir özel gün için sevdiklerinize verilebilecek en güzel ve anlamlı hediyeler arasında yer alır. Anneler günü babalar günü doğum günü sevgililer günü diye bu listeyi uzattıkça uzatabilir elbette. Klasik hediyelerden bıktıysanız, farklılık ya da sevdiğiniz kişiye güzel bir jest yapmak istiyorsanız, eski zamana bir yolculuğa çıkabilir, onları mutlu eden anıları, hatıraları, özel parçaları toplayarak, özel bir gün olsun ya da olmasın hediye ederek sevdiğiniz kişiyi mutlu edebilirsiniz. Unutmayın, hediyeler karşımızdaki kişiye illa özel bir gün sebebiyle verilen materyaller değildir. Sadece, “Bana seni hatırlattı” ya da “içimden geldi” diyerek de sevdiklerinize hediye alarak onları mutlu edebilirsiniz. 

1-İçeceklerden Yola Çıkın

Nostaljik Hediye Kutusu Hazırlama

Nostaljik hediye kutusu, belki de anne ya da babanıza, Retro seven arkadaşınıza, vintage modasını takip eden sevgilinize hazırlayabileceğiniz en güzel seçenektir. İçine ne koyacağınızı bilmiyor ama hediyeyi vereceğiniz kişinin nelerden hoşlandığını biliyorsanız, hazırlayacağınız hediye kutusunun içine koyacaklarınız için, bu konudan yola çıkabilirsiniz.

Nostaljik Hediye Kutusu Hazırlama

Örneğin; hediyeyi vereceğiniz kişi değişik içecekleri, yeni tatları, farklı yerlerin yöresel lezzetlerini denemeyi seviyorsa ve alkol ile bir problemi yoksa, ahşap kutusu içerisinde bir şişe şarap oldukça hoş olacaktır. Hele de şarap, 40’lı ya da belki 50’li yıllardan kalmaysa, hediye ettiğiniz kişi kendini bir gurme gibi hissedecek ve çok mutlu olacaktır. Ayrıca, içindeki bittikten sonra şişeyi herhangi bir salata sosunu içine koymak için kullanabilir! (Zeytinyağı, nar ekşisi vs) 

2-Müzik Dinlemeyi Sevenlere

Nostaljik Hediye Kutusu Hazırlama

Hediyelik kutu hazırlamayı düşünüyorsunuz ve hediyeyi vereceğiniz kişi plak, kaset, kaset çalar gibi nostaljik ürünlere ve eski müziklere bayılıyor mu? O zaman hazırlayacağınız kutunun içeriği belli demektir. Hediyeyi vereceğiniz kişinin sevdiği müzikleri kaset formunda bulabilir, eski bir radyo, kaset çalar, pikap ya da plak ile harika bir kutu hazırlayabilirsiniz.

Nostaljik Hediye Kutusu Hazırlama

Sevdiğiniz kişinin en büyük zevkini, nostalji ile birleştirerek ona harika bir jest yapın ve sıradanlıktan kurtulun! Özellikle Retro, vintage gibi konulara ilgili olan müziksever arkadaşınız için unutulmaz bir hediye olacaktır. 

3-Kendin Yap!

Nostaljik Hediye Kutusu Hazırlama

Hediye kutusu yapımı, bazı kişiler için zorlayıcı olabilmekle birlikte, aslında çok basit hediye kutusu tasarımları da bulunmaktadır. Ayrıca, elde yapılmış bir hediye kutusunun bıraktığı etkiyi başka ne bırakabilir ki? Değişik olsun, ben sıradan sevmem diyorsanız, öncelikle büyük bir Hindistan cevizi edinmenizi tavsiye ederiz. Dikkatli bir şekilde iki parçaya böldükten sonra içindeki Hindistan cevizlerini güzelce temizleyip ayrıca paketlerken, kabuğundan çok basit bir şekilde farklı ve ilginç bir hediye kutusu. 

4-Ya Oyuncaklar?

Nostaljik Hediye Kutusu Hazırlama

Hediye kutusu içerikleri çok farklı olabilir. Birlikte büyüdüğünüz arkadaşınıza hediye vermek istiyorsunuz ama bugüne kadar verilebilecek her hediyeyi verdiğinizi mi düşünüyorsunuz? O halde eski oyuncakları toplayın! Çocukluğunuzdan kalan oyuncaklarınızı birkaç küçük restorasyon ve şık bir hediye paketi ile arkadaşınıza hediye edebilirsiniz.

5-Koleksiyonerler İçin!

Nostaljik Hediye Kutusu Hazırlama

Herkes için bir hediye fikri vardır elbette. Peki pul, para ya da eski oyuncakları toplamayı ve bunlardan koleksiyon yapmayı seven eski objelere bayılan kişiler için? elbette onlar içinde var. Eski bir ahşap kutunun içine koyacağınız eski posta pulları, posta kartları, demir ya da kağıt paralar ya da üretimden kalkmış gazoz kapakları bile bu kişiler için oldukça anlamlı hediyeler olabilmektedir. Hediye kutusu önerisi konusunda, en zengin içeriğe sahip bölüm bu olabilir çünkü bir şeyler biriktirmeyi seven insanların her biri, farklı şeylerden hoşlanır. Arkadaşınızın koleksiyon tutkusu varsa, buna uygun bir kutu hazırlayabilir, hele de onun bulamadığı parçalardan oluşan bir kutu hazırlarsanız, gönlünü ekstra fethedebilirsiniz!

6-Maceracılar

Nostaljik Hediye Kutusu Hazırlama

Hediye kutusu fikirleri içerisinde belki de hazırlayan kişinin bile bir maceraya çıkmasına vesile olabilecek içerikleri olabilen bu seçenek, maceracı arkadaşınızın gönlünü kazanacak. Eski bir dürbün, bir pusula, defter ve başka ne isterseniz bir araya getirerek, harika bir macera kutusu hazırlayabilirsiniz!

nostaljik hediyeler

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.