sadsad x
asdasd
Öğretmenler Günü Mesajları

Öğretmenler Günü Mesajları

25 Ekim 2017

Eğitim, Atatürk'ün özdeğişinde şahane bir şekilde tanımladığı "muhasır medeniyetler" içerisinde bir ulusa sınıf atlatan ve bir milletin gelişmişlik düzeyini direkt bir şekilde etkileyen en önemli unsurların başında gelmektedir. Gerçek olan şu ki, eğitimin bir numaralı aktörleri de öğretmenleridir. Öğretmensiz bir eğitim yaşamı asla düşünülemez! En mükemmel şekilde modernize edilmiş okul binalarımız dahi olsa, tablet bilgisayarlardan veya uzaktan eğitim alabiliyor olsak bile sınıfta göz göze yapılan eğitimin yeri hiçbir şeyle kıyaslanamaz! Kimi zaman öğrencisinin başını şefkatle okşayan bir baba eli; yeri geldiğinde 45 kişilik koca bir sınıfa kocaman yüreğini açan anne gibidir öğretmen. Sınıfındaki her çocuğa öz evladı gibi muamele gösteren öğretmen öğrencisinin başarısı ve iyi bir geleceğe sahip olabilmesi için her şeyini ortaya koyduğuna hepimiz bir çok kereler şahit olmaktayız. Zira bir öğretmene verilebilecek en güzel hediye, öğrencisinin başarısıyla yani kendi eseriytle gururlanmaktır. Bu, öğretmen için emeklerinin boşa gitmediğinin en somut göstergesidir. Öğretmenlerimize verdiğimiz değer aynı zamanda eğitime de vermiş olduğumuz değeri yansıtmaktadır. Her sene 24 Kasım'da kutlanan öğretmenler günü, aslında bir bakıma ulus olarak eğitime olan bakış açımızı göstermektedir.

anlamlı öğretmenler günü mesajları

Bu gün öylesine önemli ve öylesine özel bir gündür ki, öğretmenler yaptıkları işin toplum tarafından ne kadar takdir gördüğünü veya kendilerinin öğrencilerinin ve öğrenci velilerinin gözünde ne kadar önemsendiğini bu özel gün sayesinde kolaylıkla anlayabilmektedirler. Gerek çocukluk, gerekse gençliğe adım attığımız ergenlik dönemi, gerekse de üniversite yaşamımız süresince bir çok öğretmen tanırız. Kimi derlerinde inanılmaz esprili, kimi ise aşırı disiplinli; kimi sınıfta oldukça rahat, kimi ise "çıt" çıkartmayan sert bir mizaca sahip; kimi cevap kağıdına isminizi bile yazsanız bol not dağıtan, kimi öğretmen ise ne yaparsanız yapın ordan burdan not kıran yani kıt not veren bir öğretmen!

öğretmenler günü için güzel sözler

Cinsiyerleri, karakterleri, yapıları, mizaçları, karakterleri, zevklleri, görüntüleri farklı farklı olsa da her öğretmenin tek bir ortak paydası ve tek bir amacı vardır; O da akademik anlamda aldığı eğitimi en iyi şekilde öğrencisine vermek ve öğrencisini geleceğe en mükemmel şakilde hazırlamaktır. Okulda öğretmenlerimizden sadece akademik eğitim mi alırız? Elbette ki hayır! Bunun dışiında öğretmenlerimizden insan olmayı, erdemli olmayı, vatanına milletine bağlı olmayı ve ahlaklı olmayı da öğreniriz. Aslında branşı her ne olursa olsun, Türkçe Edebiyat, Matematik, Coğrafya, Sosyal Bilimler, Kimya, Fizik, Tarih, Müzik kısacası tüm derslerin öğretmenlerinden parça parça bir şeyler alıp kişiliğimizi oluştururuz. Her bir öğretmenin hem akademik anlamda, hem de biray olmamız açısından üzerinde büyük emekleri vardır. Bu nedenle de üzerimizde büyük emekleri olan her bir öğretmenimize ne kadar teşekkür etsek az kalır.

En Güzel Öğretmenler Günü Mesajları

Öğretmenler Günü, sevgili öğretmenlerimize verdiğimiz değeri gösterebilmemiz açısından bizlere eşsiz bir fırsat sunuyor. Senede yalnızca bir kez kutlanan ve o da takvimlerde 24 Kasım olarak işaretlenmiş olan Öğretmenler Gününü en iyi şekilde öğretmenlerimize yaşatmak ve hem yaptıkları kutsal mesleği, hem de emeklerini takdir ettiğimizi göstermek için bu özel günü asla Pas geçmemeliyiz. Peki Öğretmenler Gününde sevgili öğretmenlerimiz için neler yapabiliriz? İşte şimdi asıl konumuz olan meseleye geldik. Mesela 24 Kasım Öğretmenler Gününde öğretmenimize etkileyici bir öğretmenler günü şiiri yazabiliriz. Şiir yazma yeteneğim yok diyorsanız, alın elinize bir kağıt kalem, Öğretmeniz için duygu yüklü bir mektup yazın. Buna da mı hayır yapamıyorum? O hade öğretmeninize Hediyemen.com da yer alan birbirinden güzel öğretmenler günü hediyesi içerisinden en güzel hediyeyi seçmeye çalışın!

güzel öğretmenler günü mesajları

Gerçi bu aşamada birazcık zorlanacağınızı düşünüyoruz çünkü o kadar çok model hediye var ki, eminiz ki öğretmenlere hediye olabilecek yüzlerce hediye seçeneği içerisinden seçim yapmakta birazcık zorlanacaksınız. Ama merak etmeyin en güzel hediyeye sahip olacaksınız! Tabi unutulmaması gereken en önemli şeylerden biri de hediyeniz ne olursa olsun hediyenizin üzerine iliştireceğiniz anlamlı bir hediye notu muhakkak olsun! Söz uçar yazı kalır misali, öğretmeninize yazılı olarak ileteceğiniz güzel öğretmenler günü sözleri ile Onu kesinlikle çok mutlu edeceğinizi garanti ediyoruz. Eminiz ki şimdi de şunu merak ediyorsunuz acaba öğretmenler günü mesajı olarak öğretmenime ne yazayım? O konuyu da kafanıza takmayın çünkü bu yazımızın devamında birbirinden etkileyici öğretmenler günü mesajları sizi bekliyor olacak. Resimli öğretmenler günü mesajları, öğretmene teşekkür mesajları, en anlamlı öğretmenler günü sözleri, erkek öğretmene yazılabilecek anlamlı mesajlar, kadın öğretmenlere özel 24 Kasım öğretmenler günü kutlama mesajları bu yazımızda size eşlik edecek.

anlamlı öğretmenler günü sözleri

Eminiz ki Hediyemen.com dan seçeceğiniz özel bir hediye ve devamında hediye notu olarak veya SMS olarak öğretmeninize göndereceğiniz anlamlı bir mesajla Öğretmeninize ve Ona mesleğine olan sevgi ve saygınızı bizim aracılığımızla en iyi şekilde Ona iletebileceksiniz. Öğrencisinin halinden anlayan, yeri geldiğinde öğrencisine ailesinden biri kadar sıcak davranan, yaşama dair, veya akademik anlamda öğrencisine yararlı bilgiler sunan, hayatı, dersleri, öğertmeyi ve öğrenmeyi sevdiren tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günününü saygı ve şükranla kutluyoruz.

Uzun Öğretmenler Günü Mesajları

*** Her öğretmen tekrar tekrar doğan güneşe benzer. Her öğrencisi için yeniden doğar ve etrafını aydınlatarak karanlıklara meydan okur. Bir ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi ise eğitim ve öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi sayesinde mümkün olabilir. Siz eğitimin olmazsa olmaz neferlerisiniz öğretmenim. Öğretmenler gününüzü kutlar, nicesini temenni ederim…

*** Hayatta istediğim konuma gelmemde, başarılarımda ve insanlar tarafından gördüğüm saygı ve sevgide sizin bana bıkmadan usanmadan öğrettiklerinizin payı çok büyük. Sizin kalbimde yeriniz aklınıza gelmeyecek kadar büyük… Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

*** Yeryüzüne barışı ve mutluluğu getirecek olanlar sihirli değnekleri bulunan anneler ve bir de öğretmenlerdir. Öğretmenim siz bize en güzel hediyesiniz. Bize kazandırdığınız tüm güzellikler için sonsuz kere teşekkürlerlerimi sunuyorum. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

öğretmenler günü ile ilgili güzel sözler

*** Yarından istediğiniz ne varsa muhakkak sizi bulsun, gönlünüzden geçen en güzel dilekleriniz bir an evvel gerçek olsun. Mutluluk ve huzur her zaman sizinle olsun! Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

*** Çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan, her türlü fedakarlığı gösteren sizlere çok borçluyuz. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

*** Dünyanın her tarafında öğretmenler, toplumun en fedakar ve saygıdeğer unsurlarıdır. Mustafa Kemal Atatürk


*** Bizimle hayatı paylaşan; bize hayatı öğreten, birey olma çabasında yol gösteren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

en güzel öğretmenler günü mesajları

Resimli Öğretmenler Günü Mesajları

*** Üzerimde emeği olan bütün öğretmenlerimin öğretmenler gününü en içten dileklerle kutluyorum.

*** Hayatımda kıymetli izler bırakan, her hatamda büyüklüğü ile beni derinden etkileyen bir öğretmenim var. İyi ki varsınız…

*** Sen bir tek kanatlı bilgi meleğisin. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!Öğretmen, bir bahçıvandır. En güzel gülleri o yetiştirir. Hiç yorulmadan, bıkmadan, usanmadan bahçesindeki güllere su verir ve onların bakımını titizlikle yapar. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!


*** Milletleri kurtaranlar yalnız ve yalnız öğretmenlerdir. Bir milletin talihini belirleyen, yetiştirdiği yeni yeni öğretmenlerdir. Bu yüzdendir ki özenli bir seçim ile öğretmen olunabilir. Siz ki hem bizim için hem de milletimiz için çok özelsiniz öğretmenim. Öğretmenler gününüzü canı gönülden kutluyorum.

öğretmenler günü mesajları

*** Dünyanın en kutsal vazifesini kendisine yaşam tarzı benimsemiş, gözü pek, yüreği güzel öğretmenlerimizin öğretmenler gününü canı gönülden kutlarız.

*** Öğretmenliğe kimselerin aşina olmadığı bambaşka bir boyut kattığınız, her zaman farklı olduğunuz için teşekkür ederim. Siz benim için bilgi veren, okulda görevini yerine getiren bir öğretmenden çok daha ötesiniz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

*** Benim küçük ruhumun öğretmenisin öğretmenim. Her iyiliğimin sebebi, geleceğimin mimarısın. Ne büyük mutluluk senin öğrencin olmak… Her öğretmenler gününde senin yanında olamasam bile, her zaman hatırlayacağım. Öğretmenler günün kutlu olsun öğretmenim.

*** Dünyanın her bir köşesinde, dünyanın en fedakâr kişileri öğretmenlerdir. Ömrünü öğretmeye, eğitime kısacası geleceğe adayan başka biri ile karşılaşmak mümkün değil. Öğretmenim, fedakârlıklarınızın kıymetini biliyor, öğretmenler gününüzü canı gönülden kutluyoruz.

güzel öğretmenler günü mesajları

*** Saymakla tükenmez faziletlerin, zamanen ödenen o bedellerin, kıvancındır üstün talebelerin, iftihar ediniz siz öğretmenim. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

*** Siz Öğretmenler sevgi Elçileri Siniz. Sınıfta yasama sevinci, Toplumda Huzur, Ülkede Barış, Meslektaşları arasında demokratliğin Simgesisiniz. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

*** Doğruya, güzelliğe, odur yolu gösteren odur hep geleceğe güvenle gülümseyen. Bir ana, bir babadır çocuklara sunulan. Odur eli öpülen, odur fedakâr insan. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

*** Benim canım öğretmenim! Başarımda siz varsınız, saygınun ve teşekkürün en büyüğünü hak ediyorsunuz! Size ne kadar teşekkür etsem az kalır. O yüzden de size bir gönül dolusu teşekkürlerimi sunuyorum. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

*** Yoluma ışık tuttunuz, yaralarımı sardınız, hatalarımı bağışlayıp hep doğruyu anlattınız. Şimdi biliyorum ki sizin hayatınızda önemli olduğum için sizin sevginize tanık olabildiğim için başarılıyım. Şimdi kimin hayatında önemliysem, kimin hayatında güzel bir izim varsa sizin gibi bir öğretmenin öğrencisi olduğum içindir. Hocam tüm hayatım boyunca bizlere öğrettiklerinizi hatırlayacak ve inanıyorum ki sizi hiç mahcup etmeyeceğim! Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

güzel öğretmenler günü mesajları

*** 24 Kasım Öğretmenler gününüzü kutlar, her daim benim için değerli olduğunuzu bilmenizi isterim öğretmenim.

*** Sen bahçemde tek gül, kalbimde tek cansın. Sen sevdiren öğretensin Öğretmenler Gününüz kutlu olsun! Canım öğretmenim.

*** Vazifenizin kutsallığı karşısında önünüzde büyük bir saygı ile eğiliyorum öğretmenim. Sağlık, mutluluk ve keyif ile görevinize devam etmeniz, bana gelecek için güç ve kuvvet veriyor. Ben ve de bugünlere getirdiğiniz diğer her bir öğrenciniz, size tarifsiz bir şükran borçluyız! Öğretmenim, öğretmenler gününüzü canı gönülden kutlar, her sene daha da iyilerini yaşamanızı dileriz. Varlığınız, yanımızda duruşunuz için ise gönülden teşekkürlerimizi sunarız.

*** Dünyanın en kutsal vazifesini yapan tüm öğretmenlerimin öğretmenler gününü canı gönülden kutlar ellerinden öperim.

kısa öğretmenler günü mesajları


*** Öğretmen kandile benzer. Kendini tüketerek başkalarına ışık verir demiş eskiler. Ne de doğru. Bizim için harcadığın her nefes çok kıymetli. Öğretmenlerimizin değerini biliyor olmak ise ayrı bir gurur. İyi bizim öğretmenimizsiniz. Biz şanslı öğrenciler olarak, sizin bu özel gününüzü kutluyoruz öğretmenim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

*** Öğretmenler doğan güneşe benzer. Etrafını aydınlatarak karanlıklara meydan okur. Bir ulusun çağdaş ülkeler düzeyine ulaşabilmesi, eğitim ve öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemler ile yürütülmesi sayesinde ancak mümkün olabilir. Tüm öğretmenlerin öğretmenler günü kutlu olsun.

*** Ülkemizin fedakâr öğretmenleri olarak ne de kıymetlisiniz. Bu kıymeti ifadeye kelimeleri yettirmek mümkün değil. Üstelik bunu sizlere tekrar tekrar yaşatmamız gerek ki, biz bu konuda yeterli değiliz öğretmenim. Hem bunun burukluğunu yaşıyor hem de sizlerin ülkemiz için taşıdığınız önemi tekrar tekrar hatırlayıp, bu özel gününüzü kutluyoruz öğretmenim. Nice güzel ve başarılar ile dolu öğretmenler gününde buluşmak ümidi ile…

*** Vatanın dört bir yanında fedakârca çalışarak bu ulvi görevi layıkıyla yerine getiren bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlar, başarılarının devamını temenni ederim.

en güzel öğretmenler günü mesajları

Öğretmenler Günü İle İlgili Güzel Sözler

*** Başöğretmen Atatürk’ün birer yansıması olan sizler, övgülerin en güzeline layıksınız. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

*** Bana şefkatin tanımını sorsalar onlara sizi göstermek isterim. Sizin umut dolu, parlak bakışlarınız ve iç ısıtan gülüşleriniz birçok insanın ihtiyaç duyduğu tek şey olabilir. Sizi tanıdığım için çok şanslıyım… Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

*** Okumayı, yazmayı, büyümeyi, her şeyi sizden öğrendim. Annem, babam oldunuz şefkati ilgiyi sizden gördüm. Siz bana bir armağansınız, kalbimde her zaman yer alacak, hep özlemle hatırlanacaksınız. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.


*** Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum derler. Ben sizin kırk yıl değil ölünceye kadar köleniz olurum…Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

öğretmenler günü hediye notu


*** Dünyanın en degerli varlıkları olan siz Öğretmenler! Bugün, Türk Öğretmeninin Şeref Günüdür. Ona Olan Saygıyı Yenileme, Onun Yüceliğini Anma Günüdür. Böyle Anlamlı Bir Günde Hepinizi Sevgiyle, Candan Kutluyoruz. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

*** Ülkemizi gerçek hedefe, gerçek mutluluğa ulaştırmak için iki tür orduya ihtiyaç duyarız. Biri vatanımızı düşmandan koruyan asker ordusu iken, diğeri ise geleceğimizi yoğuran öğretmen ordusudur. Bu ordunun bir neferi olduğunuz için çok özelsiniz öğretmenim. Yılın bu özel gününde sizi gülümsetebilmek en büyük hedefimiz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

öğretmenler günü ile ilgili güzel sözler

*** Dünyanın en değerli varlıkları olan öğretmenlerimiz! Bugün Türk öğretmeninin, şeref günüdür. Ona olan saygıyı yenileme, onun yüceliğini anma günüdür. Bu anlamlı günde öğrencileriniz olarak, hepinizi sevgi ile candan kutluyoruz!

*** Öğretmenler, gerçek zaferi siz kazanacak ve yaşatacaksınız. Mustafa Kemal Atatürk

*** Ufuklarımızın geniş olması, geleceğimizin parlak olması ve dünyamızın çok daha güzel bir yer olması hep öğretmenler sayesindedir. Toplumlar olarak öğretmenlere olan saygı ve sevgimizi ifade etmek mümkün değil ve de onlara duyduğumuz ihtiyacı da ifade etmek mümkün değil. Öğretmenler gününüzü kutlarım öğretmenim ve öğretmen olarak bize verdiğiniz emekler için teşekkür ederim.

resimli öğretmenler günü mesajları

*** Öğretmen bahçıvan gibidir. En güzel çiçekleri o yetiştirir. Hiç şikayet etmeden, yorgunluk nedir bilmeden, bıkmadan usanmadan onları besler, aydınlatır, su verir.

*** Beni her zaman umut etmeye teşvik eden, hep faydalı işlere yönelten ve her zaman bana inandığını hissettiren canım öğretmenim. Eğer omzumda sizin desteğinizi, sırtımda sizin şefkatli ellerinizi hissetmeseydim aynı durumda olur muydum bilemiyorum… Bende emeğiniz çok büyük. Size binlerce kez teşekkür ediyor öğretmenler gününüzü en güzel dileklerimle kutluyorum. Her şey gönlünüzce olsun.

öğretmene güzel sözler

*** Benim sevgi elçisi, doğru bekçisi, bilgi avcısı güzel öğretmenim. Bana kattığınız her şey için minnettarım. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

*** Sizin kadar anlayışlı, sabırlı ve şefkat dolu olmayı çok istiyorum. Öğretmenlik mesleğine yaklaşmama çok az bir zaman kaldı ve ben öğrencilerimin hayatlarına en az sizin kadar etkili dokunuşlarla güzel şeyler katmak istiyorum. Sizi gururlandırmak için olanca gücümle çalışıyorum öğretmenim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

öğretmenler günü mesajları

*** Hayal kurmak, geleceği hayal edip planlar yapmak, bilime inanıp, bu inançla yaşamak, insanları sevip saygı duymak bizlere öğretmenlerimizin en önemli emanetleridir. Öğretmenim emanetlerinize sahip çıkıyor, bu uğurda yaşıyorum. Varlığınız bana güç veriyor. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

*** Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet, henüz millet adını almak kabiliyetini kazanmamıştır. demiş Atatürk. Ne de doğru değil mi? İyi ki varsınız öğretmenim. Nice öğretmenler gününü yine birlikte kutlamak dileği ile öğretmenler gününüzü kutlarım.

Öğretmene Teşekkür Mesajları

öğretmenler günü mesajları


*** Hocam, siz benim için adeta bir ışık yolusunuz. Sizinle önümü görüyorum. İyi ki varsınız, iyi ki size öğrenci olabilmişim.  Avukat, doktor, hâkim, hepsi sizin gibi kıymetli öğretmenlerimizin eseri, kısacası bu ülke sizin eserinizdir Hocam. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

*** Heykeltıraş mermere ne ise; öğretmen de çocuğa odur. (Addison)

*** Öğretmenler, adeta bir güneşe benzer. Tıpkı yaşam kaynağı güneş gibi etrafını aydınlatır ve karanlıklara meydan Okur. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun! Tüm bildiklerini büyük bir sabırla bizlere öğrettiniz, vatanımıza faydalı bireyler olmamızı sağladınız, bizlere kalemin kılıçtan daha keskin olduğunu hatırlattınız. Önünüzde büyük bir saygıyla eğiliyoruz öğretmenim! ğretmenler Gününüz kutlu olsun!

öğretmenler günü mesajları

*** Öğretmenim Siz, cehaletin düşmanı, sevgi dağıtıcısı, bilgi veren ve tecrübeleri ile bizlerin yolunu aydınlatan biricik Öğretmenimizsiniz. Öğretmenler gününüzü kutlar, tüm öğretmenlik hayatınız boyunca başarılarınızın devam etmesini temenni ederim.

*** Biricik öğretmenim canım öğretmenim iyiki varsın iyiki benimlesin. Sağol varol Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

*** Yeryüzünde öğretmenlikten daha şerefli bir meslek tanımıyorum. Böyle demiş Diyojen, Ben de aynen öyle düşünüyorum. Canım öğretmenim, Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!


*** Yılın bir günü hatırlamakla senin hatırını nasıl ödeyebilirim ki? Her zaman kalbimde olacaksın, hayatım boyunca seni hiç ama hiç unutmayacağım öğretmenim. Her mümkün olduğunda elini öpmeye gelecek, geleceğimi şekillendirdiğin için minnetimi sunacağım. Öğretmenler gününüz kutlu olsun, her zaman gönlümde olan öğretmenim.

öğretmenler günü mesajları

*** Sevgili öğretmenim size olan sevgimi kelimelerle ifade edemiyorum. Ancak şunu söyleyebilirim ki siz benim kanatsız bilgi meleğimsiniz… Bana geleceğimle ilgili umt veren, güzel şeyler düşünmemi sağlayan, zorluklara karşı cesaret veren ve mücadele etmeyi öğretensiniz! Sİze sonsuz kere teşekkür ederim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

*** Sizin bana kazandırdıklarınızın yanında ben size ne söylesem sevgimi ve minnetimi anlatmaya yetmeyecek. Sizin için ne yapsam fedakarlıklarınızla örtüşmeyecek, hakkınız ödenmeyecek. Dilerim, hayatta her şey gönlünüzce olur çünkü siz mutluluğu en çok hak edensiniz. Siz benim değerli öğretmenim, yol göstericimsiniz. Sizi çok seviyorum.

öğretmenler günü için güzel mesajlar

*** Vatanın dört bir yanında fedakarca çalışarak bu kutsal ödevi layıkıyla yerine getiren bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlar, başarılar dilerim. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun HOCAM!

*** Dünyanın en iyi öğretmeninin öğretmenler gününü kutlar, güzel yarınlarda öğrettiklerinizin izinde buluşmayı dilerim. İyi ki varsınız.

*** 24 Kasım öğretmenler günü kutlama mesajı olarak size ifade etmem gereken öyle güzel düşüncelerim ve duygularım var ki hocam hepsini tek tek kelimelerle ifade etmem olanaksız! Minnet, sevgi, saygı, hayranlık ve çok daha fazlası… Öğretmenim, hayatımızın en önemli parçası olduğunuz ve adeta iyi tarafımızı ortaya çıkardığınız için size sonsuz teşekkür ediyorum. Öğretmenler gününün en onurlu öğretmeni olarak bu gururu yaşamanızı temenni ediyorum.

öğretmene en güzel teşekkür mesajları

*** İnsan ağaç dikmedikçe meyve bekleyemez. Her yıl yeniden tekrar tekrar öğrenciler yetiştirerek ağaç diken öğretmenlerimizin ise hakkı ödenmez. Özenle, sevgi ile yetiştirdiğiniz fidanlar olarak, öğretmenler gününüzü kutluyoruz öğretmenim.

*** Beni bir tanecik sevgili öğretmenim! Hayatı sizinle paylaşmış olmak, hayatımda sizden izler bulmak beni çok mutlu ediyor. Sizin kadar donanımlı, bilgili ve güzel yürekli bir insanı ömrüm boyunca hayatımda tutmak, baş tacı etmek isterim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun...

öğretmenler günü mesajları

*** O sımsıcak sevgin her şeye değer öğretmenim hele o şefkatli bakışların içimi ısıtır öğretmenim sensin benim en iyi öğretmenim. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

*** Öğretmene öğretmenler günü mesajı olarak söylenmesi gerekenlerden öte, ben size olarak sevgimin büyüklüğünü anlatmak istiyorum. Çünkü bana adeta yeni bir gelecek çizip, doğru olan yoldan nasıl ayrılmamam gerektiğini gösterdiğiniz. Hayatıma yön veren, beni iyiye güzele yönelten ve mutlu yarınlar inşa eden öğretmenim, öğretmenler gününüzü ne kadar kutlasam ve size olan minnetimi ne kadar anlatsam yetmez. İyi ki varsınız öğretmenim, iyi ki sizi tanıdım…

*** Öğretmenim, bu günde sizi ne kadar sevdiğimi belirtmek ve üzerimdeki emekleriniz için minnetlerimi sunmak isterim. Hayatta her şeyin gönlünüzce olmasını temenni ederim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajları

*** İnsan ağaç dikmeyince meyve vermesini bekleyemez. Her yıl yeni yeni ağaçlar diken ve sabırla meyve vermelerini bekleyen sevgili öğretmenlerimizin, öğretmenler gününü kutluyorum.

*** Öğretmenim, sizi düşününce aslında ne kadar da şanslı bir öğrenci olduğumu düşünüyorum. İyi ki öğretmenim sizsiniz! Dünyanın en tatlı öğretmeninin Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

*** Güzel ülkemizin insanlarını özveri ile yetiştiren öğretmenlerimiz siz her şeyin en güzeline layıksınız. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

resimli öğretmenler Günü Mesajları


*** Her bilgiyi, doğruyu zihinlerimize sevgiyle işleyen, her zorlukta bizlere sabretmeyi öğreten sevgili öğretmenim. Sizi tanıdığım için, öğretmenim olduğunuz için ve hayatıma güzellikler kattığınız için çok şanslıyım. Sizi çok seviyorum.  Öğretmenler gününüz kutlu olsun…

*** Dünyanın en değerli varlıkları olma özelliğine sahip olan siz öğretmenler, taşıdığınız önem ve değer ile millete şekil verir, toplumların geleceğini inşa edersiniz. Sizlerin vazgeçilmez yeri, çok büyük. Öğretmenim, bu önemli varlığınızın yanı sıra, benim gönlümde de büyük bir tahtınız var. Benim için taşıdığınız değer bundan çok daha fazla. Sizin öğrenciniz olabilmek benim için büyük bir şans. Öğretmenler gününüzü kutluyorum ve sizin kanatlarınız altında olmaktan gurur duyuyorum öğretmenim.

*** Öğretmen demek eli öpülesi insan demek ellerinizden öper öğretmenler gününüzü kutlarım.

öğretmenler günü kutlama mesajları

Etkileyici Öğretmenler Günü Sözleri

*** Hayatta her şeyin bir anlamı olduğunu, esas olanın sevmek ve sevilmek olduğunu ve fedakarlıkların insana hiçbir şey kaybettirmeyeceğini sizden öğrendim. Şefkatin en somut halini, emeğin en güzel karşılığını, direnmenin insana verdiği gücü sizinle gördüm. Sorularımla sizinle cevaplar buldum, sorunlarıma sizinle çareler buldum. İyi ki sizin gibi kıymetli bir öğretmenin öğrencisi oldum. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

*** Öğretmen bir bahçıvana benzetilebilir. En güzel gülleri ancak o yetiştirir. Hiç yorulmadan, bıkmadan, usanmadan bahçesindeki güllere su verir ve onların bakımını titizlik ile yapar. Ne büyük emek ama… Öğretmenim emekleriniz için teşekkürler. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

öğretmenler günü sözleri

*** Siz bana her zaman şefkatle yaklaştınız, her sıkıntımda bana arkadaş oldunuz. Yeri geldiğinde ailem gibi koruyup kolladınız. Bana sevmenin ve yaşamanın ne kadar güzel olduğunu her fırsatta hatırlatıp, karanlığa düşmeye yaklaştığım anda umut olup ellerimden tuttunuz. Sizi gururlandırdığım günlerin bir an önce gelmesini öyle çok istiyorum ki… Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

*** Öğretmenim, bu mutlu gününüzde size tüm hayatınız boyunca sağlık ve mutluluklar diler, o güzel ellerinizden öperim. Sizi çok seviyorum. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

*** Ülkemizin fedakar öğretmenleri, sizler her şeyin en güzeline layıksınız. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

*** O dopdolu sevginiz her şeye değer öğretmenim, şefkatli bakışlarınız içimi ısıtır öğretmenim. Sabrınız her defasında beni de güçlendirir öğretmenim… Öğretmenler gününüzü kutlarım.

anlamlı öğretmenler günü sözleri

*** Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir. (Atatürk) 24 Kasım Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

*** Öğretmen doğan güneş gibidir, etrafını aydınlatmayı ve karanlıklara meydan okumayı amaç bilir. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

*** Bir topluluk ulus olabilmek için mutlaka eğiticilere, öğretmenlere muhtaçtır. Onlar ki, toplumu gerçek bir ulus haline getirirler. Mustafa Kemal Atatürk

uzun öğretmenler günü mesajları

*** Siz bir mum ışığı bizde o mumdan yararlanan öğrencileriz. Öğretmenler günün kutlu olsun.

*** Öğretmen, öğrencilerinin üzerine titreyendir. Gömleğimizin düğmesi açılınca eliyle kapatan, alnımız terleyince mendiliyle kurulayan, ayağımıza taş dokunsa bizden önce üzülendir. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

*** Öğretmen, gücünü sevgiden, ilim aşkından, insan sevgisinden ve de geleceğe duyduğu özlemden alır. Siz bu güç ile bize hayallerimizi gerçekleştirme gücü veriyor ve adeta toplumun geleceğini şekillendiriyorsunuz. Siz dünyanın en özel mesleğine sahipsiniz ve bizlerde gururlar sizin öğrenciniz olarak Öğretmenler gününüzü kutluyoruz.


*** Sabrını, sevgisini ve saygısını benden esirgemeyen, en büyük destekçim, sevgili öğretmenim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

*** Öğretmenim bilir misin seni nasıl sevdiğimi? Sorsan bana nerde yerin gösteririm ben kalbimi. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

*** Kendini tüketerek başkalarına ışık veren bir kandil gibidir öğretmen. Hep özverili, hep canla başla çalışır. Gelecek nesiller için büyük emekler veren çok kıymetli öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlarım.

uzun öğretmenler günü kutlama mesajları

*** Türkiye Cumhuriyeti, çağı, bilimin ışığında sizlerin gayreti ile yakalayacaktır. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

*** Bir Ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi; Eğitim ve öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile ancak mümkün olabilir. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

*** Siz bir ışık, biz de o ışığa muhtaç, onunla aydınlanmaya hevesli öğrencileriz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.


*** Anne baba kadar kutsaldır öğretmen. Ülkenin dört bir yanında canla başla çalışan tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlarım.Ü

*** Öğretmenler, altın kanatlı kelebeklerdir. Çiçeklerin arasından hiç yorulmadan, devamlı uçarlar. Çiçeklerine toz kondurmamaya çalışırlar. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!


*** Vatan bir okulsa ilk nöbettesin, ilim denizinde hep seferdesin, kutsal mesleğinle gönüllerdesin, benim de gönlümü al öğretmenim. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

öğretmenler günü mesajları resimli

*** Sabrını ve sevgisini öğrenim hayatımız boyunca bizden esirgemeyen, fedakar öğretmenlerimiz! Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

*** Vatan bir okulsa ilk nöbettesin, sen ilim denizinde hep seferdesin. Kutsal mesleğin ile öğrenciden veliye herkesin gönüllerindesin. Benim de gönlümü al öğretmenim. Seni hayatımın en özel köşesine oturtayım. Okulumun ilk günlerindeyken, seni tanıdığım için duyduğum mutluluğu ifade edemiyorum. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

*** 7 Ayrı kıtadan 77 çeşit arı gelse 777 çiçeğe konsa ve bu arılardan mükemmel bir bal ortaya çıksa hiçbiri sizin kadar tatlı olamaz öğretmenim. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

öğretmenler günü kutlama mesajları

*** Gelecek nesillerimiz adına umut bağladığımız gerçek güç öğretmenlerimizdir. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

*** Yeni neslin doğru bir karakter ve engin bilgilerle yetişmesini, kararlı adımlarla başarıya yürümesini, ülkesine faydalı işler yürütmesini, en önemlisi her zaman adaletin ve sadakatin izinde hareket etmesini siz yüreği güzel öğretmenlere borçluyuz. Çocuklarımızın en doğru şekilde yetişmesinde sizlerin payı çok büyük. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

*** Siz öğretmenliği sadece iş olarak görenlerden değil, bu işte yüreğini ortaya koyanlardan oldunuz. Siz bizi sadece bilgilerle değil hayat tecrübelerinizle de aydınlattınız. İşte bu yüzden sizin öğretmen olmak için doğduğunuza, öğretmenliğin size en yakışan şey olduğuna eminim. Eğitimimde fark yaratan, aile gibi arkadaş gibi desteğini esirgemeyen siz değerli öğretmenimin bu özel gününü canı gönülden kutlar; mutlu yarınlar dilerim.


*** Dünyada her şeye değer biçilebilir ama öğretmenin eserine değer biçilemez. Çünkü onun eseri her şeydir ve hem de hiçbir şeydir. (Sokrates)

en güzel öğretmenler günü mesajları

*** Öğretmen öğrencilerinin üzerine titreyen, gömleğinin düğmesi açılınca ilikleyen, alını terleyen öğrencinin alnını silendir. Eğitimin üzerinde bir sevgi ile elimizi tutan bu kutsal varlıklara minnet duymamak elde değil. Öğretmenim, öğretmenler gününüzü bir gün değil her gün kutlamak isterim. Size olan sevgi ve saygım, dağları aşar.

*** Yeryüzünde barışı sağlayacak sihirli değnek analarla öğretmenlerin elindedir. Eğitim demek, vücutta ve ruhtaki güzelliği ve mükemmelliği son mertebesine kadar geliştirmek demektir. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!


*** Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da milleti esaret ve sefalete terk eder. (Atatürk)

*** Anne ve babamdan sonra en güvendiğim insana öğretmenime şükranlarımı sunarım. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!


*** Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet, henüz adını almak kabiliyetini kazanmamıştır. Mustafa Kemal Atatürk

*** Öğretmenlere çok büyük borcumuz vardır. Çünkü öğretmenlerimiz bize saygı.sevgi,eğitim,temizlik ahlak öğretmeye çalışır. vb. Öğretmenlerimize saygı ve sevgi duymalıyız. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun!

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.