+18 Ürün 18 yaşından küçüklerin bu sayfayı gezmeleri ve ürün satın almaları yasaktır. Eğer 18 yaşın altında ve yasal olarak yetişkin değilseniz lütfen bu ürünleri görüntülemeyin ve ürün satın almayın. 18 Yaşından Büyüğüm Çıkış
sadsad x
asdasd
Özlem Kokan En Güzel Aşk Mektupları

Özlem Kokan En Güzel Aşk Mektupları

13 Şubat 2020

Mektup; geçmişten günümüze kadar uzanan derin bir geçmişe sahiptir. Eski zamanlarda iletişim imkanının bulunmayışı nedeniyle kullanımı gerekli olan mektup, günümüzde de birçok kişinin tercihi doğrultusunda kullanılıyor. Her ne kadar iletişim kanallarında son teknolojiler kullanılsa da, kızdan erkeğe aşk mektubu araştırması yapan veya mektup örnekleri arayan büyük bir kitle de bulunuyor. Yazının kalıcılığından ilham alarak duygu ve düşüncelerini ölümsüzleştiren kişiler böylelikle sevgilisine hoş bir hatıra bırakabiliyor. Özellikle mektup karşımızdaki kişi ile yüz yüze gelinmemesi sebebiyle, duyguları rahatlıkla dile getirebilmeye imkan sağlıyor. Özgüvenli bir şekilde yazılan duygu yüklü satırlar ise, sevdiğinizi etkileyebilmede büyük önem teşkil ediliyor.

İlginizi çekebilir » Hediye Sevgili İçin

Kişiler genellikle sevgiliye hissedilen yoğun duyguları yüz yüze ifade ederken oldukça zorlanabiliyor. Karşımızdaki kişinin gözlerine bakmak, vereceği cevaba yoğunlaşmak ve bazı kaygılar heyecan ve korku hissine kapılarak kendimizi ifade etme de zorluk yaşamamıza neden olabiliyor. Bunun yanına eklenen çekingenlik hissi de çoğu zaman duygulara gen vurulmasına neden oluyor. Ancak aşk mektupları yazarken iş tamamen değişiyor. Tamamen sakinlikle ifade edilen duygular satırlarda bölünmüyor ve aşktan başka hiçbir duygu karmaşası yaşanmıyor. Bu rahatlık sebebiyle duygular yazıda doruklara çıkartılabiliyor. Ayrıca mektup yalnızca dolu dolu aşk sözcükleri yazılırken değil, kimi zaman en derin kızgınlıkları kağıda aktırmada da bir araç oluyor. Tüm kızgınlıkları kağıda dökerek rahatlayan kişilerin yolu satırlarda yine hep aşkla kesişiyor. Bazen öfkemizden anlatamadığımız tüm güzel duygular sevgiliye mektup yazılması ile dile dökülebiliyor.

İlginizi çekebilir » Kız arkadaşa hediye

Kimi zaman açığa çıkartılamayan duyguların aracısı ise yine romantik ve özlem dolu aşk mektupları oluyor. Sevdiğine sevgisini anlatamayan kişiler çözümü mektuplarda bulabiliyor. Platonik aşkını mektuba dökerek kendini rahatlatan kişiler, kimi zaman bu güzel duyguları sayesinde sevdiği ile aşka bir adım atabiliyor. Mektubun aşka kattığı anlam bu kadar büyükken, sağladığı kolaylıklar da cabası. Mektubu okuyan sevgili bu sessizlikte devleşen satırlara göz gezdirirken, yalnızca size odaklanabiliyor ve sizin o derin aşkınıza şahit olabiliyor. Reddetmeden, araya girmeden, sindire sindire kalbe sızan bu hoş aşk sözleri sevgilinin size olan muhabbetini doruklara çıkaracak. Sizde bir hediye almışsanız ve bunun yanına duygularımızın temsili bir aşk mektubu iliştirmek istiyorsanız öncelikle sevgiliye mektup önerileri konusuna bir göz atmalısınız. Mektup önerileri size yol göstererek sevgilinize olan duyguları ifade edebilmenizi sağlayacaktır. Mektup yazarken kaleme aldığınız satırlarda aşkınızı bir kez daha bulurken hem aşkınıza sarılacak, hem de sevgilinizin size olan bağını artırabileceksiniz. Kendinizi edebi konularda yeterli görmüyorsanız bunula ilgili de bir önerimiz var. Sevgiliyi duygulandıran, özlem duygularınızı geçirebileceğiniz ve sevgiliyi ağlatan aşk mektupları ile Sevgiliye mektup örnekleri arasından incelemeler yaparak, sizin duygularınızı en iyi dile getiren mektuba ulaşabilir, bu güzel duygularınızı bu mektup ile sevdiğinize ulaştırabilirsiniz.

Sevgiliye Özlem Mektubu Örneği 1

 sevgiliyi ağlatan aşk mektubu

Benim Güzel Kış Güneşim.

Sensiz geçen bu soğuk akşamlarda içimi senin yüzünün hayalleri ısıtıyor. Seni sevmekten asla vazgeçmeyeceğim ve sana duyduğum bu duyguları asla kelimelerle ifade edemeyecek olsam bile sana bu satırları yazıyorum. Sana olan duygularımı ifade edecek kelimeler bulamıyorum. Sana duyduğum aşkın yanında her şey anlamsız ve kifayetsiz kalıyor. Benim güzel sevgilim. Sensizlik bana hayatta daha katlanmam gereken çok fazla acı olduğunu hatırlattı. Bu hayatta öğrenilecek şeyler hiçbir zaman bitmiyor. Şimdi sanırım en zor sınavdayım, sensizlik ile sınanıyorum. Sensiz yaşamak ağır bir yük oldu bana. Bunun da üstesinden senin sevgin ile geleceğim.

Bir yazarın yazdığı yazı, vapurdaki simit, şairin tuttuğu kalem, balığın ihtiyaç duyduğu su ve insanın aldığı nefes kadar ihtiyaç duyuyorum sevgilim. Denizdeki mavim, gökyüzündeki bulutum, damarımdaki kanım gibi sensiz ben hep bir yanım eksik. Bu eksikliği sana olan sevgimle dolduruyor bu acıların üstesinden sana duyduğum aşk ile geliyorum sevgilim. Bu kalabalık şehirde, herkesin bir uğraşı ve meşgalesi varken ben, günlerimi seni düşünerek geçiriyor, tekrar bulaşacağımız günlerin hayaliyle yaşıyorum. Seni sevdiğimi yazdığım yazıların her bir satırbaşında yazsam bile az gelecektir sevgilim. Çünkü bu mektup ben yazmayı bıraktıktan sonra bitecek ama benim sana olan sevgim ben öldükten sonra bile devam edecektir. İşte bu yüzden ben yazmasam ve söylemesem bile her an seni ne kadar sevdiğimi hissetmeni istiyorum.

kişiye özel aşk mektubu

Canım sevgilim, bu kısa hayatta yeterince zaman ayrı kaldığımızı biliyorum ama şimdilik elimizden bir şey gelmiyor sana bu satırları yazmaktan başka. Bunları yazmaktansa yanımda olmanı ve bunları yüzüne söylemeyi çok isterdim. Ne yazık ki şimdilik tek yapabileceğim şey bunları yazmak. Ama her ne olursa olsun ruhumun seninle birlikte, kalbimin seninle attığını bilmeni isterim. Ben bu duygularla yaşarken senin de benimle beraber bu duyguları yaşadığını bilmek bana biraz olsun güç biliyor, biliyorum ki sen de aynı şeyleri hissediyorsun. Ne olursa olsun asla üzülmeni istemem bu bizim ayrı kaldığımız sebeple olsa dahi. Yine de sevgisizliktense ayrılığı tercih ederim. Çünkü biliyorum ki sevgisizliktense hasret çekmek daha çekilir bir çile. Bu yüzden üzülme sevgilim. Sensizlik bir balığın uzun bir esaretten sonra tekrar denize kavuştuğu gün bir oltaya yakalanması gibi acı veriyor. Bu durumda olmamız bana ne kadar acı verdiğini sana tarif edemem ama bir gün kavuşacağız ve sana söz veriyorum ki bir daha seni bırakmamak için elimden gelenin fazlasını yapacağım. Seninle bir cenneti yaşadık ve şimdi o cennet susuz bir çöl gibi bizim geleceğimiz güne saklıyor kendisini. Sensiz yaşlanacak olan bir ömrü asla istemiyorum hep benimle kal aşkım. Seni daima ve her zaman seveceğimi unutma.

Sevgiliye Mektup Örneği 2

 aşk mektubu sözleri

Canım Ruh İkizime;

Seni tanıdığım günden itibaren, her şey gözüme daha bir güzel göründü. Doğa sanki bana hep gülümser oldu. Yağmur yağarken, sana olan aşkımı anlattı hep. Güneş doğarken sanki daha mutluydu. İçime verdiği huzur senin aşkındandı sevgilim. Mevsimlerin tadı bir başka artık sevgilim. İçinde olduğum her şey bana seni hatırlatıyor. İçimdeki duyguların, her geçen gün bir çığ gibi çoğalarak arttığını bilmeni isterim. Yoğun ve bitmeyecek kadar çok olan bu sevgimi, yüzüne haykıracağım günü iple çekiyorum. Senin aşkınla yanıp tutuşuyorum, sesine ve kokuna hasret gibiyim. Bir an görmek için dünyaları verirdim birtanem! Derin bir ah çekiyorum aklıma geldiğinde çünkü sana olan hasretimin bir tarifi yok.

Seni ilk gördüğüm andan itibaren büyük bir aşkla seviyorum sevgilim ve sevmeye de devam edeceğim. Yaşlanıp ellerimiz titreyene kadar ve son nefesime kadar seninle olmak istiyorum. Seni yaşamak, hissetmek ve kokunu içime çekmek istiyorum. Mis kokulu sevgilim benim, yok ki senin bir tarifin, kaşın, gözün, ellerin hep aklımda… Her şeyinle benimle olman mutluluk veriyor bana. Söyle aşkım bizim aşkımızın bir tarifi var mı? Benim her zaman içimi hoş eden ve gözlerime şefkatle bakan bir sevgilim oldu. Bunun için sana çok teşekkür ederim birtanem. Beni her daim korudun ve bunu iliklerime kadar hissettirdin. Ben senden asla vazgeçmeyeceğim. Ölüm bizi vurana kadar ellerimiz bir olacak seninle. İleride yapacağımız çocukları aşkımızla büyütüp, torunlarımızı da birlikte büyüteceğiz. Bu hayalleri seninle kurmak içimi gıdıklıyor sevgilim. Seninle tanıştığımda yeniden doğdum ve büyüdüm ben. Çünkü doğru sensin benim için… Ne olur sana olan sevgimi hep bil ve bunu sakın unutma!

sevgiliye aşk mektubu

Güzel gözlüm, hayat ortağım, ömrüm, hoş kokulu sevgilim benim… Ben seninle olduğum sürece hep özgür ve kendimden eminim. Beni ben olduğum için sevdin hep! Bu benim için çok değerliydi. Paha biçilemez, sürprizlerin vardı… Birtanem, sen hep ince ve kibardın bana. Beni bir an olsun üzmedin ve kırmadın. Ömrümüzün sonuna kadar incitmeyeceğini de biliyorum. Beni dünyanın en özel insanı hissettirdin. Sevdin, sevdirdin birtanem… Uzakta olman beni içten içe üzse de seni düşünerek aşkını hayal ederek avunuyorum. Seni öyle bir seviyorum ki sanki tüm bedenimde bunu hissediyor gibiyim. Sevginin ve aşkın tanımını seninle buldum. Ben hep biliyorum ki sen benim yanımdasın ve benimlesin sevgilim. Uzakta olsan da yanımda ve bütün hücrelerimde gezer gibisin. Beni sardın ve sarmaladın, seni neden bu kadar derin sevdiğimi biliyorum. Çünkü sen bana bir bakışın bir gülüşünle bile sevgini ispatladın. Sevgin benim, ruhun benim sen benimsin sevdiğim. Gözlerim görmez, kulaklarım duymaz olsa da aşkınla yanan ateşinden seni bulurum sevgilim. Ben seni tüm içtenliğimle seviyorum…

Sevgiliye Mektup Örneği 3

 sevdiğin erkeğe mektup

Birtanem;

Mektubuma başlamadan önce, sağlığının sıhhatinin yerinde olmasını diliyorum. İnşallah günlerin çok güzel ve mutlu geçiyordur sevgilim. Seni ne kadar özlediğimi, bilemezsin! Sevgim ve özlemim yarışıyor gibi! Ne zaman aklıma düşsen, gözlerini aklıma getiriyorum. İçimi ısıtıyor ve bana bakışını anımsıyorum. O kadar şefkatli ve sıcacıksın ki yanında olduğum zamanlarda hiç gidesim gelmiyor. Sevdim seni, gönlüm senin, hayatım senin olsun. Hayatıma girmiş olduğun günden bu yana sevdiğim bütün detayları sende buldum. Ne güzel sevdin beni adamım! Hiç bu kadar sevilmemiştim. Sardın sarmaladın beni, biz birbirimiz için yaratılmışız ve birliktede yaşlanacağımızı biliyorum. Birtanem, seninle yuvamızı birlikte kuracağız. Her taşını birlikte koyacağız. Seni ifade etmeye kelimeler bulamıyorum birtanem. Hep beni ilk günkü gibi sev ve bana sahip çık istiyorum. Çünkü senin sevgin bana ilaç gibi derman gibi sevgilim! Sevdiğim tüm sıfatların sahibi sensin. Gönlümde bu zamana biriktirdim aşkın tanımı sen oldun. Beni sarıp sarmalaman o kadar değerli ki benim için… Özlemim çok olsa da bunu sana olan aşkımla aşmaya çalışıyorum. Her zaman sağlıklı ve mutlu olmanı istiyorum birtanem… Çünkü senin iyi olman benim için çok önemli. Sevginin tanımı, aşk, umut hepsi sensin, benim gözümde!

Uzakta olman bazen beni çok zorluyor sevgilim, özlüyorum, düşünüyorum seni… Birlikte geçirdiğimiz o güzel anları… Sevmenin seninle anlam kazanması ve gönlümde edindiğin yeri düşünüyorum. Sonra diyorum ki o benim için doğru insan. Bunu tüm kalbimle hissediyorum. Kaderimdeki insansın ve ileride her anımız birlikte geçecek biliyorum. Bebeğim; seni gördüğüm günden bu yana midemdeki kelebekler hiç geçmedi. Hala ilk günkü heyecanla seviyorum seni…Sevmenin ne demek olduğunu senden önce bilmiyordum. Ne güzel bir hismiş meğer! Seni tanımadan bilemezdim, her anımızı aklıma yer ediyorum. Unutmuyorum, unutamıyorum geçirdiğimiz güzel anları… Bu kelimelerimi bir ömür sakla istiyorum.

Özel Tasarım Sevgiliye Aşk Mektubu

Yaşlandığımızda açıp okumak ne güzel bir his bir düşünsene! Sana olan hasretim bir gün bitecek ve biz eskisinden daha da mutlu olacağız biliyorum. İkimizin aşamayacağı bir durum yok birtanem. Çünkü biz biriz ve her zaman iyi anlaştık. Sevdik, koruduk kolladık birbirimizi… Söylesene bu aşkın tanımı ve tarifi olabilir mi? Bizim aşkımızın tarifi olamaz sevgilim. Bir bütün olmayı başardık biz! Her zaman karşılıklı sevdik biz. Bunu bilmek o kadar güzeldi ki! Bu hayattaki bütün güzel olan şeyler sendeymiş gibi hissediyorum. Bu da beni hayata bir kez daha bağlıyor. Çiçeklerin güzelliğini yeni yeni fark ediyorum, çünkü sen varsın ve bana öğrettin. Her şeye güzel bakmayı ve yetinmeyi öğrendim seninle. Bana güzel bakmayı öğrettiğin için çok teşekkür ederim sevgilim. Hayat çok kısa ve ben bu hayatı seninle geçirmek istiyorum. Bunun için ömrümün sonuna kadar seni seveceğimi bil!

Sevgiliye Özlem Dolu Aşk Mektubu Örneği 4

 sevgiliye aşk mektubu

Sevgili Biriciğim,

Sana bu mektubu yazarken içimde kopan fırtınaları biraz olsun anlayabilmen adına yazıyorum. Hasretini yaşamadan önce bu dünyada pek çok acı yaşadığıma inanırdım. Ancak sensizlikten duyduğum acı bana nefes almayı bile unutturdu. Şimdi senin sevginin benim için nefes almak kadar hayati bir öneme sahip olduğunu anlayabiliyorum. Benim tatlı limon çiçeğim. Hayatıma katmış olduğun güzelliklerin sebebi senin olduğunu sensizlik çektiğim zamanlar daha iyi anlamama sebep oldu. Bir kız, bir erkek; sevdik birbirimizi… Belki çok geç buldum seni ama çok erken kaybettim. Bu mektubu yazarken acının tatlı tebessümünü yaşamamak mümkün değil. Bir heykeltıraş sanatçısı gibi şekillendirdiğin hayatım şimdi bir çimento yığını kadar donuk ve şekilsiz hal aldı.

Sensiz bir çıkmaz sokak gibiyim sevgilim fakat yine de her yol sana çıkıyor, her duyduğum histe açlığını hissediyor ve kalbim kırılıyor. Seni görmek, seninle beraber olmak hayatıma anlam katan bu güzellik beni ben yapıyor. Sen kalbimin en derin yerlerinde en erişilmez ve dokunulmaz hazinemsin. Bu hazinenin mimarı sensin, hayata olan bakışımı değiştiren sana olan aşkım ve sana duyduğum anlatamayacak olan büyük sevgim… Senin için karşıma alamayacağım, üstesinden gelemeyeceğim hiçbir zorluk yok. Sensiz geçen günlerimin telafisi yok fakat en azından seni hayal etmek bana biraz olsun neşe veriyor. Sana duyduğum aşkın ve sevginin bir anlatım şekli yok belki ama biliyorum ki sen, benim seni ne kadar sevdiğimi hissediyorsun. Ay parçası kadar beyaz yüzün, gece kadar karanlık saçlarını düşünmeden tek bir gün geçirmiyorum. Seni gün içerisinde hatırlıyorum demem doğru olur çünkü aklımdan hiç çıkmıyorsun. İçine girmiş olduğum bu aşk girdabında kalbim bilmediği diyarlarda savrulurken, bildiğim tek şey; bu aşkın benimle mezara kadar gideceği olmasıdır. Seninle ölümden başka her derdin üstesinden geleceğimizi biliyorum. Sen hayatıma girdikten sonra ne gerçekleştiremediğim için acı duyduğum hayallerim ne de içimde yapmak istediğim şeylerin bir yokluğu kalmadı. Bu dünyada senin aşkın kadar kudretli bir duyguyu tattığım için kendimi ayrıcalıklı ve özel hissediyorum. Bu duyguyu bana yaşattığın ve masal tadında aşk yaşattığın için sana teşekkür ediyorum aşkım. Bu hayat uzun bir maraton ama her şey yarım kalacak kadar kısa sürüyor. Sensizlik benim için bir yarım kalmışlık ve ben yarım kalmaktan çok korkuyorum.

Canım sevgilim yokluğunda duyduğum acı daha önce tatmadığım, tarifi olmayan bir huzursuzluk yaratıyor. Ellerinde ellerimin duyduğu açlığı doldurmam söz konusu değil. Sana olan duygularımı ve hislerimi bir ömre sığdırmak mümkün değilken bu mektuba birkaç satır ile hislerimi sana anlatmaya çalıştım. Seni bu dünyada her şeyden daha çok seven özleyen bir sevgilin olduğunu unutma ve hiçbir şeyin seni üzmesine izin verme… Seni daima sevecek olan sevgilin.

Sevgiliye Seni Çok Seviyorum Mektup Örneği 5

 etkileyici aşk mektupları

Sevgilim,

Sana yazacağım mektupta sana olan özlemi dile getireceğim. Seni çok sevdiğimi ve özlediğimi bilmeni isterim. Uzak kaldığımız her dakika bana yıl gibi geliyor. Yan yana olmak ele ele tutuşmak ve sana doya doya sarılmak isterdim. Bana sevgiyi ve sevilmeyi öğrettiğin için teşekkür ederim. Aramızdaki mesafe sana olan sevgimi daha da çok arttırıyor. Biran önce kavuşmak için gün sayıyorum. Öyle çok seviyorum ki seni anlatmak için kelime bulamıyorum. Seninle yaşadığımız her anımızı düşünüp düşünüp duruyorum. Seni düşündükçe yanımda hissediyorum. Seninle kurduğum hayallerde yaşıyorum. Bu hayallerin bir gün gerçekleşeceğini biliyorum. Aynı yerde yaşayıp bir yuva kuracağımızın hayaliyle yaşarken senin yanımda her daim olacağını bilmek beni hayata bağlayan en güzel nedenlerden biri oluyor. Sen varsan ben varım. İyiki yollarımız kesişmişte sen benim aşkım olmuşsun.

 Aşka inancım seninle oldu. Seni gördüğümde hızlı çarpan kalbimin bana kattıklarını anlatmam mümkün değil. Geçen her saniye, her dakika seninle güzel. Sana olan sevgimi hiçbir şekilde ifade edemem. Seninle yaşamak ve seninle yaşlanmak istiyorum. Elimi tutmak ve bir ömür bırakmamanı istiyorum. Sana olan sevgim öyle kuvvetli ki içimde sana karşı büyüyen bir aşk var. Yüreğime açan bahar gibisin. İçim sanki çiçek bahçesi. Rengarenk çiçeklerle huzur dolu her bir yanım. Hayatı nasıl böyle güzel kıldın bana ey sevgili. Mesafeler midir beni senden ayrı koyan. Biliyorum bu ayrılık son bulduğunda yan yana geldiğimiz gibi kenetleneceğiz birbirimize. Senle öğrendiğim aşk nasıl güzelleştirdi beni bir bilsen. Seninle güzelim, seninle huzurlu, seninle mutlu… 

kız arkadaşa hediyeler

Yüreğimden gelenlerle mektubu mu yazıyorum. Koklayarak öpüyorum. Biliyorum eline geçtiğinde yüzünde güller açacak sevgilim. Çünkü sana yazarken benim de yüzümde güller açıyor. Her şeye tebessüm ediyorum Görenler anlıyor yüreğime sevginin geldiğini. İyi ki sen geldin sevgilim. Bana huzur, aşk , mutluluk, şans, güç ve daha fazlasıyla geldin. Canım sevgilim ayrılıklara sırf bir gün tamamen kavuşacağımız için karlanıyorum. Biliyorum zorlu geçen yolun kavuşması da daha güçlü olur. Ben senden ayrı kaldıkça içimde yangınlar yansa da sevgin ile ayakta duruyorum. Biricik aşkım güzel gözlerine bakmayı özledim. İçi gülen, parıl parıl parlayan gözlerinin bana gülerek bakmasını özledim. Seni hayal ederken seni ne kadar çok sevdiğimi anlıyorum. Beni ne ara kendine bu kadar aşık ettin. Ben sen yokken yarım kalıyorum. Bir an önce kavuşmayı diliyorum. Hayatımın anlamı, gözümün nuru, en bir kıymetlim. Seni sevdiğimi sakın unutma. Sen benim her an aklımdasın. Hayatımın her anını senin için yaşıyorum. Beni merak etme sevgilim. Ben sana kavuşacağım günü sabırsızlıkla beklerken senin aşkın ile her geçen gün daha da güzelleşiyorum. Sevgin bana çok şey katarken sevgim sana da ömrümü katsın istiyorum. Aşkların en güzeli seni çok sevdiğimi hiç aklından çıkartma.

Erkekten Kıza Aşk Mektubu Örneği 6

 aşk mektubu örnekleri

Benim Güzel Sevgilim, Kış çiçeğim.

Bu mektubu yazmadan önce seni ne kadar sevdiğimi bilmeni istiyorum. Bilirsin ki ben iyi bir yazar sayılmam ama söz konusu sen olduğunda elimden geleni yapacağımı bilirsin. Bu hayatta hiçbir şey sana layık olabilecek kadar güzel değil biliyorum ama umarım kalbimden geçen bu sözleri beğenirsin sevgilim. Şimdilik elimden sadece bu kadarı geliyor. Seni beklemek bana hayatta çok fazla vaktimizin ve hayatın ne kadar kısa bir döngü olduğunu bir kez daha hatırlattı ve bu kısa hayatlarımızda sensiz geçen günleri geçirmenin ne kadar acı bir zaman olduğunu öğretti. İyi ki birbirimizi bulmuşuz ve iyi ki bu hayatta birbirimizi bulmuşuz. Dünyaya tekrar gelme şansım olsaydı eğer yine aynı zamanda aynı topraklarda aynı şeyleri yapmak isterdim sevgilim. Çünkü seninle bu sayede tanışabildik. Dünyanın en güzel toprakları şüphesiz ki seninle beraber yürüyebildiğim topraklardır. Gittiğin yer benim, sevdiğin filmlerin başrolü benim, dinlediğin müziklerin enstrümanı olmak isterdim sevgilim.

Hayatta yaşadıkça öğrendiğimiz şeyler olacaktır, öğrendiğim en zor duygu hasretlik oldu. Sen, sevgilim bana hayattaki en zor şeyin ayrılık, en güzel duygunun sevgi olduğunu öğrettin. Hayattaki en güzel öğretmen sen oldun şüphesiz ve yolumu aydınlatan ışığım oldun, ne zaman yönümü kaybedecek olsam bana daima doğru yolu gösteren pusulam oldun. Ağaçların üzerinde güneye bakan yosunlar gibi sen hayatımda daima doğru yöne bakan gerçeğim oldun. Doğruluk hayatımızın zeminini oluşturan en hakiki kavramdır. Sen tüm bu zeminin kolonlarını sevgimle örmeme sebep oldun. Ne çok zaman kaybetmişiz oysa senden önce yaşadığım anılarda senin yokluğun ile. Eski zamanlarda denizciler ilerleyebilmek içine rüzgara duyarmış yelkenlerini şişirmek için şimdi ben de sana ihtiyaç duyuyorum geleceğimi görebilmek için. En büyük kabuslarım sensizlik, en büyük neşe kaynağım ise yaşadığımız mutlu anılarımız oldu.

Canım sevdiceğim, sen kalbimin en derinlerinde sakındığım, kimsenin çıkarmasına asla izin vermeyeceğim en değerli varlığımsın. Bu hayattaki varlığın varlığıma güç, sevgin ruhuma neşe katıyor. Beni hayattaki karamsarlığımdan kurtaran içimi tarif edilmez neşeyle kaplayan sevginin en saf halisin. Ertelenemeyecek kadar özel bu hislerim, hayattaki var olma sebebimi hatırlatıyor bana. Sen benim bu hayattaki sığınacak son durağımsın ve senin olmadığın bir dünyayı asla istemiyorum. Seni tekrar görebilecek olma umudu bile beni mutlu etmeye yarıyor. Dağlarda çıkan kır çiçeklerinin kokusu gibi benliğimi kaplayan ruhun yaşamam için neden oluyor bana. Mektubu bitirmeden önce seni ne kadar çok sevdiğimi bir kez daha söylemek istiyorum sevgilim. Doğmamış çocuğumuzun hasreti ile bizi bir evde hayal ederken hayatın anlamının bu olduğunu düşünüyorum. Nasıl ki en kudretli ağaçların rüzgarda sadece yapraklarını dökmesi gerçek ise bu ayrılık da sadece yapraklarımızı dökecek ve tekrar bir araya geldiğimizde bahar bizim için gelecek. Seni çok seviyorum.

En Güzel Aşk Mektubu Örneği 7

 aşk mektubu sözleri

Cefakar Güzel Sevgilim:

Sen hayatımın anlamısın, son limanımsın. Bu hayatta kendimi yalnızca sana hissediyor ve yalnızca senin yanında huzurla doluyorum. Tüm varlığım ile seninim ve daima öyle kalacağımı bilmeni istiyorum. Bu hayatta olduğum sürece değil öldükten sonra bile seni seveceğime inanıyorum. Çünkü biliyorum ki aşkımız ancak ölümsüz aşkların olacağı kadar büyük bir aşk. Bu yüzden senden asla umudunu kaybetmemeni istiyorum. Senin mutsuz olman beni kahreder, senin mutlu olman da beni sevince boğar sevgilim. Sen kendimi ne zaman yalnız hissetsem sadece hayalinle bile ısınabildiğim güneşimsin. Sana aşkımı tarif edecek kelimeler henüz icat edilmedi bu yüzden yalnızca elimde olan imkanlarla yazmaya çalışıyorum. Sen bu dünyadaki bir fidanın toprağa kökleriyle sarılması gibi benim de sana sarıldığım bir hayat kaynağısın. Sevgimizin ışığı en karanlık sokakları bile aydınlatabilecek kudrette bir güce sahip.

Bu kısa hayatta senin gülümsemeni görmek kalbimi neşeli kelebeklerle dolduran bir eylem haline geliyor. Aşkının varlığı en ücra köşelerde bile korkmama engel oluyor sevgilim. Bir gün buluşacağız ve bu kez ayrılık olmayacak. Tekrar seni kaybetme fikrine katlanamam bu yüzden bu ayrılık günlerimizin bir an önce bitmesini hayal ediyorum sevgilim. Umarım daha fazla acı çekmeyiz ve bu ayrılık bizi daha fazla yıpratmaz. Sürekli sana olan aşkımı haykırmak geliyor istemsizce içimden. Dünya gözüyle seni tekrar göremeyecek olma düşüncesi beni öylesine korkutuyor ki sevgilim, böyle bir acıya katlanabileceğimi sanmıyorum. Şunu hiç unutma ki çiçeğim benim sana olan aşkım her daim ilk günkü heyecan ve aynı coşkuyla kalmaya devam edecektir. Hani her insanın hayatta bir kere bulabileceği büyük bir aşk vardır derler ya işte bizim aşkımız o büyük aşk sevgilim. Biz, biriz bu hayatta; ikimiz de biriz, birimiz ise yine ikimiziz.

hediye kutuları

Sana o kadar kalpten bağlayım ki aşkım ne zaman canın sıkkın olsa veya ne zaman mutlu olsan ruhumun en derinlerinde aynı duyguları hissediyorum. İstemesem bile bu duygular artık ruhumun bir parçası haline gelmiş durumda sevgilim. Ömrüm el verdiğince seni mutlu edeceğime söz veriyorum aşkım. İyi ki hayatımdasın ve iyi ki bu hayat seni benim karşıma çıkardı, geriye dönüp baktığımda ne kadar şanslı olduğumu daha iyi anlıyorum. Geçmişimde olduğun gibi geleceğimde de olmanı öyle çok istiyorum ki… Gelecekte her zaman yanı başımda olduğunu hayal etmek hayatın anlamı bu olduğunu hissettiriyor bana. Bir insan sevdiğinin yanında yaşlanmaktan daha başka ne isteyebilir ki bu hayatta. Çünkü sensiz bir gelecek aklımın ucundan bile geçmezken yaşamak ölümden beter gelir bana. Sensizken şunu çok iyi biliyorum ki artık senin olmadığın bir hayat benim felaketim olacaktır. Seni daima seveceğimi hiçbir zaman unutma sevgilim. Seni seviyorum.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.