Sevgiliye Romantik Çerçeve Yapımı

Sevgiliye Romantik Çerçeve Yapımı

17 Ağustos 2019

Bundan yıllar yıllar önce, sevgililerin aşklarını vıcık vıcık yaşamadığı, sosyal medya ortamlarında insanların gözlerinin içine soka soka göstermediği günlerdi. Sevgililerin birbirlerini beş dakikalığına bile görmek için bile türlü türlü engelleri aşması ve O ağacın altında buluşacak olan sevgililerden erkek olanının bazen saatlerce beklemesi gereken günlerdi. İşte O tarihlerde sevgili yolu gözleyen ve beklerken bir hayli canı sıkılan erkek aşık, gözüne kestirdiği ağaçlardan birinin gövdesine sevgilisinin ve kendi isminin baş harflerini kazırdı. O dönem aşıklarından ağaç gövdesine isim kazımayanlar, çevre ahalisi tarafından ayıplanır ve dışlanırdı. Şaka bir tarafa bir dönem hemen her sevgilinin isimlerinin tamamının veya baş harflerinin kazılı olduğu ağaçlar olurdu. İşte bu romantik hareketi (Ağaçlar için pek öyle olmasa bile) farklı bir şekilde yapmaya ne dersiniz. Sevgiliye ait o en masum hisleri, bu defa ağaç gövdelerine değil, afili çerçeveler içine kazıyalım, yani nakış edelim. Nasıl sizce de harika olmaz mı? Eğer uzun zamandır sevgiliniz için şöyle sıra dışı ve özel bir sürpriz arıyorsanız işte bu proje tam size göre. O canınızdan çok sevdiğiniz, bir an olsun bile yanından ayrılmak istemediğiniz, kendisi için ne yaparsanız hep eksik kalacağını düşündüğünüz sevgilinize, böyle bir sürpriz yapmak kulağa oldukça heyecan verici geliyor. Özelliklede Sevgililer Günü’nde sevginizi anlatabileceğiniz, kendi ellerinizle yapabileceğiniz bir, sevgililer günü hediyesi olarak oldukça iyi bir fikir. 

Manevi değeri yüksek olan bu el yapımı Sevgililer Günü hediyesini hazırlayarak onu dünyanın en mutlu insanı edebilirisiniz. El emeği ile hazırlanmış hediye önerileri içerisinde bulunan bu Kendin yap projemizi gerçekleştirmeniz inanın çok kolay. Öyle çok fazla sizi zorlayacak ve uzun uzun hazırlıklar yapmanızı gerektirecek bir proje değil bu. Sevgililere özel hazırladığımız bu proje için ekstra paralar harcamanız da gerekmiyor. Güzel bir çerçeve içine, birazdan detaylarını anlatacağımız yöntemler ile, sevgilinizin ve kendinizin isimlerini ağaç gövdesine yazılmış gibi nakış ederek, sizde romantik bir hatıra oluşturabilirsiniz. Hazırlayacağınız bu romantik görünümlü çerçeveniz her daim sevgiliniz masasında sizi hatırlatan bir objeye dönüşecektir. Sade ama etkileyici bir sürprizi veya en basit ifade ile harika bir Sevgililer Günü hediyesini gerçeğe dönüştürmeye var mısınız? Sevgililer Günü’ne özel el emeği değişik hediyeler aramaktaysanız ve bu projede dikkatinizi cezp etmediyse internet sayfamızda bulunan başka El yapımı fikirlere de göz atabilirsiniz. Internet sitemizde neredeyse bütün özel günlere özel el emeği ile hazırlayabileceğiniz hediye projeleri mevcuttur. Sevgililer Günü'ne özel de internet sitemizde yer alan kendin yap projeleri sürekli güncel tutularak dikkatinizi sunulacaktır. Bu anlamda internet sitemizi takip ederek el yapımı hediyeler konusunda fikirler edinebilirsiniz. Daha fazla sözü uzatmadan projemizin anlatımına geçelim…

Bu projenin hazırlanması için gereken malzemeler:

Çerçeve
Silikon
Mukavva
Makas
İğne
Beyaz iplik
Ahşap desenli kumaş

El yapımı romantik çerçeve

Yukarıda sıraladığımız malzemelerin hemen hepsi evlerinizde halihazırda olan malzemeler. Sadece ahşap desenli kumaş bulmakta sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bunun içinde internetten bu tarz kumaşlardan araştırarak bulma şansınız var. Hem artık internet çağında yaşıyoruz değil mi? Diyelim ki ahşap desenli kumaş bulamadınız. Böyle bir durumda sıkıntı yapmanıza gerek yok. Örneğin sade siyah fon bir kumaş üzerine beyaz iplikler ile yine benzer etkileri elde edebilirsiniz. Bu konuda renk tercihini size bırakarak yazımıza devam edelim. Dikiş nakış işleri ile meşgul olan özellikle bayan ziyaretçilerimizin bu projemizi oldukça kolay bir şekilde hazırlayabileceklerini, hatta bu satırları okumadan bile direkt görsellerimize bakarak bile bu projeyi hazırlayabileceklerini biliyoruz. Ancak dikiş işlerinden hiç anlamayan ziyaretçilerimiz bile kolaylıkla hazırlayabilirler.

El yapımı romantik çerçeve

Evinizde bu projenizi gerçekleştirmek için kullanabileceğiniz bir çerçeveyi ayarlamakla işe başlayabilirsiniz. Eğer bu projeniz için uygun evinizde kullandığınız bir çerçeve var ise, o çerçeveyi bu proje için kullanmaktan çekinmeyin. Nede olsa çok özel bir kişi için kullanacaksınız.:))) Ya da bu düşüncemiz sadistçe geldiyse size hoş bir çerçeve satın alarakta devam edebilirsiniz. Çerçevenizi duvara asarak mı yoksa masa üstünde mi sergilenmesini istediğinize önceden karar vererek satın almanız da yarar var. Eğer masa üstü için düşünüyorsanız çerçevenizi masa üstünde ayakta tutması gereken arka ayağının olması gerekecektir. Kumaşınızın üzerine önce uygun büyüklükte bir kalp çizin ve ardından isimlerinizin baş harflerini veya tamamını kalp içine yazın. İçine erosun okunu da yerleştirdiniz mi tamamdır. Şimdi ise yeteneğinizi konuşturma zamanı… Çizim yaptığınız noktaları iğne ile nakış etmeye başlayabilirsiniz. Dikkat edin iğneyi elinize batırmayın lütfen.

El yapımı romantik çerçeve

Çerçeve camının büyüklüğüne göre bir karton veya mukavva kesin. Kestiğiniz bu karton üzerine kumaşınızı bir güzel sarın. Kumaşın arka kısımlarını sıcak silikon tabancası ile yapıştırın. Birkaç dakika kurumasını bekleyin. Kumaşı özentili bir şekilde kartona yapıştırmaya gayret gösterin.

El yapımı romantik çerçeve

Ve muhteşem sonuç. Ve Tebrikler! Zahmetli bir uğraşın sonunda sizin de ağaç gövdesine kazınmış bir aşkınız oldu! En azından ağaçlara işkence etmeden daha masumane bir hareket oldu. Eskiden aşıklar birbiri için dağları deler yolları aşardı, zamanla ağaç gövdelerine yazılır oldu. Şimdi ise çerçeveler içine yazıldı. Bakalım gelecekteki aşıklar neler yapacaklar. Şaka bir yana sevgiliniz masasından hiç eksik etmeyeceği ve her zaman aşkınızı hatırlatan harika bir iş çıkardınız. Sevgiliye sürpriz yapmak işte bu kadar kolay. Bu projemizi hazırlamaktan ve yazımızı okumaktan keyif aldığınızı umuyoruz. Sitemizde kendiniz için, sevdikleriniz için belki de en önemlisi sevgiliniz için hazırlayabileceğiniz yüzlerce sürpriz ve hediye fikri mevcut. Nasıl hazırlayabileceğinizi Adım adım anlattığımız yüzlerce el yapımı hediye ve sürprizlerimiz var. Bunları hazırlarken büyük keyif alacağınızdan ve diğerlerini de denemek için can atacağınızı düşünüyoruz. Biliyoruz ki İnsanları en çok mutlu eden, kendi çabaları ile hazırladıkları şeylerdir. El yapımı projeleri tamamlandığınızda kendinizle gurur duyacak ve tamamladığınız her eserinizi izlemekten acayip keyif alacaksınız. İşte size süper bir fırsat. Bir sonraki el yapımı sürprizlerde daha görüşmek dileğiyle kendinize iyi bakın.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.