sadsad x
asdasd
Vienna Coffee Nedir?

Vienna Coffee Nedir?

11 Nisan 2020

Vienna nedir sorusunu cevap vermeden önce latte yapımını anlatalım. Latte yapmayı öğrendikten sonra diğer bütün kahveleri kolaylıkla yapabilirsiniz. Genellikle kahveler lattenin değişik şekilde tatlandırılması ve sunulması ile olur. Latte kıvamını ve köpüğünü çok iyi ayarlayabilirseniz. Muhteşem kahveler yapabilirsiniz.

Vienna Coffee'nin İsmi Nereden Gelir?

Vienna Coffee Nedir

Vienna coffe expresso kahvenin sıcak sütle yumuşatılması ve kremşanti eklenerek tatlandırılması ile yapılır. İlk defa viyana şehrinde ortaya çıkmış ve çok beğenilmiştir. Viyana’da yapılmaya başlandığı için kahve viyana ismiyle anılmıştır. Aslında dünyada viennese coffe olarak tanınan bu kahve en çok beğenilen kahveler arasındadır. Yumuşak kahve sevenlerin vaz geçemeyeceği bir tercih.

 Vienna Coffee Nasıl Yapılır?

Vienna Coffee Nedir

Vienna coffe expresso kafeyle yapılmaktadır bu sebeple expresso makinesi olması gerekir.Expresso makinanız yoksa da hazırexpresso kahvelerini kullanabilirsiniz. Öncelikle kremşanti hazırlanır. Süt ve kremşanti koyu bir kıvamda çırpılarak hazırlanır ve buzdolabında soğumaya bırakılır. Daha sonra expresso kahve hazırlanır. Expresso kahve dubleolarak hazırlanır. Yanı iki ölçü olmalıdır. Sıcak süt başka bir yerde mikserle köpürtülür ve süt ve expresso birleştirilir. En üstüne dolapta soğumakta olan kremşanti eklenir. Üzeri kakao, vanilya ile süslenerek servis yapılır. Görünüşüde şahane bir kahvedir.

Vienna Coffee Yapılışı İçin Nasıl Bir Yol İzlenmelidir?

Vienna Coffee Nedir

İyi bir Viennacoffe yapmak için öncelikle latte nedirbunu çok iyi bilmek lazım.   Latte kahvenin köpükle birleşmesidir. İyi bir latte hazırlayabiliyorsak Vienna coffemizde harika olur. Aslında ViennacoffeMacciato kahvenin kremşanti ile taçlandırılmasıdır. O zaman öncelikle bir lattenin yapılışınıanlatalım.

Latte Yapılışı

Vienna Coffee Nedir

Latte için öncelikle süt sıcak ya da soğuk olarak kahveniz için gerekli olan sıcaklıkta ısıtıldıktan sonra çok iyi köpürtülmelidir. Bu çok önemli zaten lattenin birinci ve en önemli unsuru köpüktür. Aksi halle kahveniz sütlü kahveden öteye gidemez. Köpüren sütün köpüğü kaçırılmadan yandan ve tek bir yerden filtre kahvenin eklenmesi ile olur. Latte karışımına filtre kahve yerine biraz daha set bir kahve olan expresso eklediği zaman Macciato üzerine kremşanti eklerseniz Vienna coffe olur.

Latte nasıl yapılır anlattığımıza görevde evde Vienna nasıl yapılır püf noktaları nelerdir onu anlatalım.

Vienna Coffee Püf Noktaları Nelerdir?

Vienna Coffee Nedir

İyi bir Vienna coffe yapmak için öncelikle malzemeleri hazırlamak gerekir. Aksi halde kahveniz soğur. İstediğiniz istediğiniz tadı elde edemezsiniz.

** Kremşanti için kullanılan sütün taze ve kremşantinin lezzetli olması gerekir.
** Kremşanti koyu kıvamda yapılmalıdır. Aksi halde sıcak sütle birleşince çok çabuk erir.Kremşantiyi kendinizde yapabileceğiniz gibi hazır kremşantide kullanabilirsiniz.
** Kremşanti önceden yapılıp dolaba koyulmalı sunum yaparken dolaptan çıkarıp soğuk olarak servis yapılmalıdır.
** Expresso duble ölçü olmalı ve de expresso makinesinde yapılmalıdır. Makinesi yoksa hazır expressokullanılabilir, fakatorijinali için expresso, makinesinde yapım aşamalarına dikkat ederek özenli bir şekilde yapılmalıdır.
** Expresso kahve ve süt birleştirirken expresso kahve köpüğü kaçırmadan tek bir noktadan ve kenar kısmından yavaş yavaş süte ilave edilmelidir.
** Üzerine kremşanti bir kremşanti sıkma aparatı ile itinalı bir şekilde sıkılmalıdır ve bu işlem yapılırken hızlı olunmalı ki kahve soğuyup köpüğü kaçmasın.
** En son üzerine vanilya ve kakaoyu özenli bir şekilde dökerek gözede hitap eden bir kahve hazırlamış olursunuz.
** Kullandığınız fincanın ağız kısmı geniş olmalıdır. Bu şekilde hem daha şık görünür hem de içimi kolay olur, çünkü öncelikle üzerindeki kremşanti kaşıkla yenilir

Vienna Coffee Sunumu

Vienna Coffee Nedir

Vienna coffenin sunumunun güzel olması için köpüğüne ve süslemelerine dikkat etmek gerekir. ZatenViennacoffe köpük köpük görünümü bir harikadır. Kremşantisinin itinalı bir şekilde sıkılması gerekir. Üzerine damak tadına göre kakao, rendelenmiş, çikolata, vanilya koyularak hem görünüşünü şıklaştırmışhem de artı lezzet eklemiş olursunuz. Vienna coffenin fincanı geniş olmalıdır. Kremşantisi ve süslemesi hem şık görünür kemde kolaylıkla yenir. Kremşantinin yenebilmesi için yanında tatlı kaşığı ile servis yapılmalıdır. Vienna tarifi ile uygun yapılmalı Şık birde servis kullanılırsa kahveniz görsel bir şölen tadında olur. Lezzetine doyamayacağınızViennacoffeye de böyle bir sunum yakışır.

kişiye özel kahve fincanları

Kahveler genellikle arkadaşlarla eş dostla içildiği zaman lezzeti tadı bir başka olur. Sizde harika kahveler yapabilirsiniz. ÖncelikleVienna nasıl yapılırbiraz araştırmanız ve püf noktalarına dikkat ederek kahveyi yapmanız yeterli birazda itina gösterirseniz çok kolay ve eğlenceli bir hobi.Güzel kahveler için iyi bir latte yapımını öğrendikten sonra gerisi kolay karışımları değiştirerek istediğiniz bütün kahveleri yapabilirsiniz. Özelikle dekahvesiz olmaz diyenlere çok eğlenceli…

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.