sadsad x
asdasd
Bayanlara El Yapımı Hediyeler

Bayanlara El Yapımı Hediyeler

29 Mayıs 2017

Sevdiğiniz bir kadına özel süprizler yapmak, onu sevindirmek istediğiniz zaman ufak hediyeler ile bu süprizlerinizi taçlandırabilirsiniz. Son yılların yeni trendi ise sevdiklerimize El yapımı ile hazırlanmış hediye vermek. Artık mağazalardan alınan hazır hediyelik eşyalar yeterince ilgi görmüyor. İnsanlar daha çok yaratıcılıklarını kullanarak kolay bir şekilde hazırlayabilecekleri hediyelere ilgi gösteriyorlar. Böylece hediyeyi alan taraf daha çok etkileniyor ve sunulan emeğe değecek biçimde mutlu oluyor. El Yapımı Hediyeler oldukça hassas hediyeler olduğu için mutlaka bir paket ile hediye edilmelidirler. Aksi takdirde yolda taşırken boyalar bozulabilir veya hediye çizilebilir ve zarar görebilir. El yapımı hediyenizi paketlemek için yine el yapımı hediye paketleri hazırlayabilirsiniz. Hediye paketinizin üzerine çeşitli fiyonklar ve süsler koyarak renklendirebilirsiniz. Sadece defter kapları ya da el işi kağıtlarıyla bu paketler de oldukça kolay bir biçimde hazırlanacaklardır. Böylece hem hoş bir el yapımı hediye sunmuş olacak hem de yaptığınız el yapımı hediye paketiyle hediyenizi istediğiniz bir sunumla gerçekleştirmiş olacaksınız. 

kadına el yapımı hediye

El Yapımı Hediyeler, kolaylıkla evde hazırlanabilir ve aslında hazır alınan bir hediyeden çok daha düşük bir maliyete sahiptir. Dolayısı ile bu özellikler de bu hediyelerin tercih edilmesinde büyük rol oynamaktadır. Özellikle kişiler kendi yetenek alanlarına göre hediyeler hazırlamayı tercih ederlerse ortaya çok daha şık ve hoş hediyeler çıkacaktır. Bu tip bir hediye hazırlamaya karar verdiğinizde öncelikle renklere karar vermeniz gerekir.

kadınlara el yapımı hediyeler

Daha sonrasında gerekli mağazalardan ihtiyacınız olan ürünleri almalısınız. Hediyeleri hazırlarken detaylara dikkat etmeli ve yaratıcı olmalısınız. Her fikir geliştirilebilir. Aklınıza gelen fikirleri veya bizim sizlere sunduğumuz fikirleri geliştirdiğiniz zaman oldukça hoş hediyeler elde edebilirsiniz. Yaratıcılığınızı kullanmaya özen göstermelisiniz. Sizler için birkaç el yapımı hediye ürünler fikrini derledik ve bir liste oluşturduk. Böylece hoşunuza giden bir hediyeyi seçebilir ve biraz daha zenginleştirerek sevdiğiniz birine hediye edebilirsiniz.

Renkli Bardak Takımı

Bayanlara el yapımı hediye

Bu hediyeyi dilerseniz anneniz için dilerseniz de evini ziyarete gittiğiniz bir arkadaşınız için özel olarak hazırlayabilirsiniz. Yapımı son derece basit olan bu hediye için ihtiyacınız olan tek şey cam boyasıdır. Evinizde daha önceden bulunan ve hiç kullanmadığınız bir cam bardak takımı var ise onu kullanabilirsiniz. Yok ise de bir mağazadan uygun fiyata cam bardak alabilirsiniz. Bardakları takım halinde almanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü hediyeyi vereceğiniz kişi bu bardakları misafirleri için kullanabilir. Tüm malzemelerinizi hazırladıktan sonra yapacağınız şekli bardağın üzerine çizerek bu şekillerin içerisini boyamaya başlayabilirsiniz. Özellikle yuvarlak benzeri şekillerin çerçevelerini siyah içlerini farklı renklerde boyarsanız ortaya çok hoş bir görünüm çıkacaktır.

bayana el yapımı kolye

Renklerin karışık olmasına özen gösterin böylece daha hoş bir görüntü ortaya çıkacaktır. Bardaklarınızın hepsini hazırladıktan sonra kurumaları için bir kenara koyun. Cam boyası iyi kurumadığı takdirde bulaşık makinasına girdiğinde bardaklar hasar görebilir. Bardaklarınızı iyice kuruttuğunuzdan emin olduktan sonra onlar için güzel bir paket hazırlayabilirsiniz. El işi hediye hazırlarken paketlemeye oldukça önem vermeniz gerekir. Böylece hediyeniz daha görkemli görünecektir. Dilerseniz hediye paketinin dış kısmına ufak bir kart yerleştirebilir ve bu karta kısa bir not düşebilirsiniz.

Sevgililere Özel İsimli Çorap

Hediye paketini hazırlarken farklı renklerde kurdeleler de kullanabilirsiniz. Burada bahsi geçen hediye cam bardak olduğu için oldukça sağlam paketlediğinizden emin olmanız gerekir. Bu sebeple dilerseniz cam bardakların iç kısımlarına renkli bezler yerleştirebilir, bu sayede sağlamlıklarını garanti altına alabilirsiniz. Eğer bulabiliyorsanız bir bardak taşıma kutusu alıp hediyenizi bu kutunun içerisine de yerleştirebilirsiniz.

Kalpli Bebek Süsü

Bayanlara el yapımı hediye

Eğer yeni bebeği olmuş veya olacak olan bir arkadaşınızı ziyarete gidiyorsanız veya ailenizden birisi bebek sahibi oluyor ise bu hediyeyi ona kolaylıkla verebilirsiniz. Hediyenin yapım aşaması oldukça kolaydır. Yakınlarınızda bir ahşap dükkanı varsa oraya girip düz kalp şeklinde bir ahşapları olup olmadığını sorun. Şayet var ise şanslısınız demektir. Eğer ahşap bulamazsanız da üzülmeyin. Mukavvaların üzerine el işi kağıtları veya kartonlar yapıştırarak da bu hediyeyi hazırlayabilirsiniz. Bulduğunuz ahşaptan el yapımı hediyenizi yapabilmek için bir tür ahşap boyasına ihtiyacınız olacak. Bu boyanın rengini bebeğin cinsiyetine göre seçmenizi tavsiye ediyoruz.

bayana el yapımı hediye

Bütün kalbi seçtiğiniz renge boyadıktan sonra siyah bir keçeli kalem ile veya siyah bir boya ile kalbin üzerine ‘’ Dikkat Bebek Uyuyor’’ gibi bir cümle yazın. Fakat bu yazıyı yazmaya başlamadan önce alttaki boyanın kuruduğundan emin olun. Aksi takdirde tüm emekleriniz boşa gidebilir. Çünkü alttaki boya, siyah renkteki kalemden veya boyadan dolayı zarar görebilir ve ortaya hoş bir görüntü çıkmamasına sebep olabilir. Daha sonrasında çeşitli sticker ve süsller ile bu tabelanızı süsleyin. Eğer kalbin üzerine daha önceden delik açılmış ise bu delikten bir ip geçirin. Böylece duvara asılmaya hazır bir süs yapmış olursunuz. Şayet kalbin üzerinde bir delik yok ise bir ipi japon yapıştırıcısı yardımı ile ahşabın arkasına yapıştırın.

bayana el yapımı hediye

Daha sonrasında hediyenizi iyice kurutun. Aksi takdirde boyalar zarar görür ve hediyeniz mahvolabilir. Daha sonrasında ise hediyenize uygun bir paket seçin. Bu paketi isterseniz evde kendiniz yapabilirsiniz isterseniz de dışarıdan satın alabilirsiniz. Ahşap kalbinizin daha parlak görünmesini istiyorsanız hediyeyi tamamladıktan sonra üzerinden vernik veya cila ile de geçebilirsiniz. Fakat böyle bir işlem uygulama kararı alırsanız hediyenizi en az bir gün balkonda bekletmenizi öneriyoruz.

Konsept Hediye Kutusu

Hediyenizin üzerindeki vernik veya cila kokusu, bebekli bir eve çok ağır gelecektir. Eğer balkonda bir gün bekletirseniz bu koku bir nebze de olsa uçacaktır ve ahşap kalbiniz daha hoş bir hediye haline gelecektir.

Kuş Cenneti

Bayanlara el yapımı hediye

Sıradaki hediyemizin biraz daha meşakatli bir hediye olduğunu söylemek gerekir. Bu hediyeyi hazırlarken biraz sabıra ve biraz da dikiş yeteneğine ihtiyacınız olabilir. Evde kullanmadığınız desenli giyisileriniz varsa hediyeyi bu giyisileri keserek hazırlayabilirsiniz. Şayet yok ise ufak bir kumaş dükkanından puantiyeli veya desenli kumaşlar alabilirsiniz. Oldukça az miktarda kumaşa ihtiyacınız olacağı için bu alışverişi çok da abartmamanızı tavsiye ediyoruz. İnternetten bir kuş resmi inidirip ona göre kalıp çıkarabilirsiniz.

bayana el yapımı hediye

Kestiğiniz iki farklı renk ve tipe sahip olan kumaşları birleştirin. Aralarına pamuk koyarak bu kumaşları birbirlerine dikin ve kuş şekilleri elde edin. Dilerseniz bu kuş şeklindeki kumaşları kesmek için internetten yardım alabilirsiniz. Kumaş kuş kalıbı veya benzer aramalar yapmanız sonucu bir çok yardım alabileceğiniz kaynak çıkacaktır. Bu kuşları birbirlerine diktikten sonra ince birer kurdeleyi de sırt kısımlarına dikin. Böylece kuşları asabilirsiniz. Daha sonra isterseniz kuşları bu şekilde hediye edebilirsiniz isterseniz de herhangi bir mağazadan metal bir dayanak alabilir, Aldığınız bu metale kuşları tek tek asarak hoş bir görüntü elde edebilirsiniz.

bayana el yapımı hediye

El işi hediyeler genellikle dışarıdan da malzeme almayı gerektiren hediyelerdir. Fakat bu malzemeler her zaman yardımcı malzemeler olup sadece birkaç lirayı geçmeyecek şekilde ayarlanmışlardır. Şayet dışarıdan bir metak almak istemezseniz evinizdeki farklı ince ve kısa sopaları japon yapıştırıcısı ile birbirlerine yapıştırarak da bir dayanak elde edebilirsiniz. Fikir bizden, zenginleştirmek sizden... Biz kuş örneğini kullandık. Fakat dilerseniz sizler yıldız, balık, çiçek gibi başka figürleri de yapabilirsiniz. Kolay gelen ve aynı zamanda da hoş görünebilecek olan tüm fikirler bu hediyeye yakışacaktır. Ayrıca isterseniz ufak düğmelerden kuşlarınıza göz de dikebilirsiniz.

Minik Bir Kalp

Bayanlara el yapımı hediye

Aslında El Yapımı hediye fikirleri listemizde yer alan ve yapımı son derece basit olan bu hediyenin oldukça hoş bir görüntüsü vardır. Bu hediyeyi sevdiğiniz birine dekoratif amaçlı olarak vererek onu sevindirebilirsiniz. Ayrıca hem eve hem de ofise çok yakışacak olan bu hediyeyi hazırlamak oldukça kolay ve hızlıdır. Yapmanız gereken tek şey 4 adet minik kare şeklinde kesilmiş ahşaplar bulmak. Daha sonrasında bir kağıda güzel bir kalp çizip bu kağıdı ahşabın üzerinde kalıp olarak kullanmak. Ahşabın üzerine güzel bir kalp şekli çizdikten sonra bu kalplerin her birini farklı renklere boyayın.

bayana el yapımı hediye

Bu boyama işlemini kare şeklindeki ahşapların 4 tarafına da yaptığınızdan emin olun. Her kübü farklı renklerde boyamaya özen gösterin. Böylece küpler birleştiğinde hem renkli bir kalp hem de düz renk bir kalp oluşturulabilir. Boyama işemi tamamlandıktan sonra küplerin belirli kısımlarına tutkal yardımı ile simler yapıştırabilirsiniz. Bu simler kalplerinize çok daha ışıltılı bir görünüm kazandıracaktır. Bu hediyeyi hazırladıktan sonra kurutmanız zor olacağı için her bir kalp şekilini yaptıktan sonra tek tek kurutmanız gerekir. Aksi takdirde her 4 kısımda da boya olacağından dolayı bir taraf illa ki bozulacaktır. Dolayısı ile bu detaya dikkat ederseniz ortaya çok daha düzgün bir iş çıkartmış olursunuz.

kadına el emeği hediye

Tabii ki bu hediyeyi arkadaşınıza verdiğinizde ilk başta ne olduğunu anlaması için de hediye paketinin içerisine kalp şekli ortaya çıkmış şekilde yerleştirmelisiniz küplerinizi. Hediyeyi dilerseniz tamamen renkli simlerden de yapabilirsiniz. Boya kullanmak istemeyenler sadece sim ile de bu hediyeyi hazırlayabilirler. Tercihini bu yönde kullanacak olan kişilerin mutlaka simleri az oranda kullanmaya dikkat etmesi gerekiyor. Aksi takdirde küplerin her tarafı sim olacaktır. Aynı zamanda hediyeyi hazırladıktan sonra desensiz kısımları hafif nemli bir bez ile silerseniz daha temiz bir görüntü elde edersiniz. Sim, yapı gereği etrafa çok bulaşan ve yayılan bir madde olduğu için hediyenizin her yerine yayılabilir. Bunu engellemek için biraz temiz çalışmak ve bir de nemli bez yeterli olacaktır.

Lolipop Cenneti

Bayanlara el yapımı hediye

Eğer hediye hazırlamak istediğiniz kişi lolipoplardan hoşlanıyorsa onun için ufak bir lolipop hediyesi hazırlayabilirsiniz. Yapmanız gereken şey aslında çok basit. Renkli kartonlara ihtiyaç duyacaksınız. Bu kartonları kalp şelinde kesin. Önce büyük kalpler hazırlayın daha sonrasında ise ufak kalpler hazırlayın. Böylece hediyenize iki boyutlu bir hava verebilirsiniz. Dilerseniz kestiğiniz bu kartonların üstlerine farklı desenler çizebilirsiniz ve damga kalemlerini kullanarak farklı damgalar ile hediyenizi renklendirebilirsiniz.

Kişiye Özel Mandallı Fotoğraflı Ağaç

Daha sonrasında kestiğiniz bu kartonları lolipopların çubuklarına yapıştırabilirsiniz. Böylece bir kelebek görüntüsü elde etmiş olacaksınız. El Yapımı Hediyeler hazırlarken çok büyük hediyeler hazırlamanıza gerek yoktur. Ufak hediyeler de karşınızdakini mutlu etmeye yetecektir. Bu tip hediyelerde en önemli olan emek harcamış olmanızdır. El Yapımı Hediyeler, karşınızdaki kişileri son derece mutlu edecek, hoş ve tatlı sürprizlerdir. Sizlere önerdiğimiz hediye fikirlerinden başka kendi hayal gücünüzü kullanarak güzel hediyeler hazırlayarak yakınlarınızı mutlu edebilirsiniz. El yapımı hediyeler yapılış bakımından ucuz olsalar da manevi açından son derece değerli hediyeler olarak görülürler. Hediye vereceğiniz kişiye ne kadar değerli olduğunu el yapımı hediye üreterek gösterebilirsiniz.

bayana hediye

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.