sadsad x
asdasd
Çalışanlarına Unutulmaz Hediyeler Veren Patronlar

Çalışanlarına Unutulmaz Hediyeler Veren Patronlar

13 Nisan 2020

Çalışanlarına hediye veren patronlar kulağa pek tanıdık gelmese de doğum günümüzde, yıl dönümlerimizde, bayramlarda ve diğer özel günlerde ailemizden ve arkadaşlarımızdan gelen hediyelere alışkınız. Peki kaçımız patronlarından düzenli olarak hediye alıyor? “Hadi canım!” diyebilirsiniz ama dünyada hediye konusunda oldukça cömert ve istikrarlı patronlar da var. 

Zorla Tatil Mi Olur Demeyin, Olur: BarantLorant

Patrondan çalışanlarına unutulmaz hediyeler

Belli bir olaydan herkes farklı bir sonuç çıkarabilir. FullContact CEO’su BarantLorant her ne kadar yaptığı şeyi çalışanları mutlu olması amacıyla değil işin başarısını yükseltmek amacıyla yaptığını söylese de yaptıklarıyla çalışanlarına hediye veren patronlar sıralamasında ilk sıraya girmeye değer. Lorant çalışanlarına her yıl ek olarak 7500 dolar veriyor ve onları zorla tatile gönderiyor. Bu normalde özel sektör şartlarında bir gün izin almak için kıvranan bizler açısından oldukça farklı bir hediye olurdu. Lorant, tatil boyunca çalışanlarının maillere bakmasına izin vermiyor ve verimli bir tatil geçirdiklerine emin olmadan peşlerini bırakmıyor. 

Akdeniz’in Kraliçesi: OprahWinfrey

Patrondan çalışanlarına unutulmaz hediyeler

Hangi çalışanın hayali değildir ki yıllık izinde Akdeniz turuna çıkmak? Peki bu imkânı parasına kıyıp patronunuz sağlasaydı?  Patronun ücretsiz tatil vermesi oldukça ilginç hediye fikri.  Ama tatil hediyesi veren patronların sayısı hayli fazladır. Örneğin OprahWinfrey 55 yaşına girdiğinde her bir çalışan için 7 bin dolarına kıyarak çalışanlarını da yanına alarak içinde İtalya, İspanya, Türkiye gibi ülkelerinde bulunduğu bir rotayla Akdeniz turu yapmış. Çalışanları tatil dönüşü ona Akdeniz Kraliçesi demeye başlamış. 

Türkiye’nin Cömert CEO’su: Nevzat Aydın

Patrondan çalışanlarına unutulmaz hediyeler

Türkiye’nin en büyük platform satışının hangisi olduğunu biliyor muydunuz? Nevzat Aydın’ın CEO’su olduğu yemeksepeti.com 589 milyon dolara el değiştirerek Delivery Hero şirketine geçmiş ve ülkemizin en büyük platform satışı olarak kayda geçmişti. Nevzat Aydın yemeksepeti.com’un bulunduğu noktaya getirenlerin çalışanlar olduğunu belirterek Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi ve paranın 27 milyon dolarını 114 çalışanı arasında bölüştürdü. Ülkemizde böyle patronların artmasını umarız.

Fedakâr Patron: Dan Price

Patrondan çalışanlarına unutulmaz hediyeler

Maaş gününüzde hesabınızda olması gerekenden %400 fazla miktarın olduğunu görseydiniz ne yapardınız? Mükemmel ve bir o kadar da ilginç hediyeler listesine girmeyi hak eden bu hediye Gravity isminde bir şirketin kurucusu ve CEO’su Dan Price’den gelmiş. Seattle’deki bu şirketin insan kaynakları çalışanların mutsuz olduğuna dair bir rapor hazırlayınca Dan Price kendi maaşının neredeyse hepsini harcayarak en düşük ücretli çalışanın maaşını yıllık 18 bin dolar, en yüksek maaşlı çalışanınınkini ise 70 bin dolara çıkarmış. Bu hediyeden sonra çalışma performansının tavan yapmamasına imkân yok.

Endişeli Ailelerin Kurtarıcısı: ChiehHuang

Patrondan çalışanlarına unutulmaz hediyeler

Kim çocuğunun geleceği için endişelenmez ki? Boxed.com isimli alışveriş sitesinin CEO’su ChiehHuang çalışanlarındaki bu endişeyi fark etmiş ve çocuk sayısına aldırmadan çalışanlarının çocuklarının tüm üniversite masraflarını karşılamış. Bu hareketi endişeli bir ebeveyne verilebilecek en cömert hediye sayılabilir. Huang hediyesiyle “2015’in En İyi Patronu” seçildi. 

Elmas Gibi Patronlar: SavjiDholkia ve Diwali

Patrondan çalışanlarına unutulmaz hediyeler

Her ikisi de bir elmas şirketi sahibi olan bu patronlar çalışanlarına karşı oldukça cömert davranmış. HariKrishnaExports adında bir elmas şirketine sahip SavjiDholakiaşirkein bulunduğu noktaya gelmesinde en büyük katkıyı çalışanlarının verdiğini söyleyerek tüm çalışanlarına bir şeyler düşecek şekilde bir çekiliş hazırladı. Çekilişle çalışanlarına; 1260 araba, çok sayıda elmas takı ve 400 daire vermiş oldu. Dwali ise 200 daire, 570 araba ve çok sayıda elmas takı dağıttı. Her iki patrona hediye alınması ya da en azından performansın arttırılması çalışanların borcu gibi görünüyor. 

Çalışanlarıyla Tatile Giden Patron: LiJinyuan

Patrondan çalışanlarına unutulmaz hediyeler

Çin’de bir grup şirketi olan Tiens Group Campany sahibi LiJinyuan çalışanları için 15 milyon dolara kıyarak şirketlerinin kuruluşunun 20. Yılını kutlamak için 6500 çalışanıyla Monaco’ya tatile çıktı. Çalışanların çoğusu için hayatları boyunca aldıkları en şaşırtıcı hediye olduğunu söyleyebiliriz.

Bir Game Of Thrones Hayranı: Dan Rice

Patrondan çalışanlarına unutulmaz hediyeler

Game Of Throns’u bilmeyen yoktur. İzleyenleri tarafından sevilerek izlenen film teknoloji şirketi sahibi Dan Rice ve çalışanlarını kendini hayran bırakmayı başarmış. Dan Rice, Game Of Throns’un yayınlandığı günlerde çalışanlarının veriminin düştüğünü fark edince dizinin yayınlandığı günlerde çalışanların şirkete gelmesini yasaklamış. Bu jestten sonra çalışanların sadece Game Of Throns hayranı olmadığı aşikar.

patrona hediye

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.