sadsad x
asdasd
Motivasyonu Arttıracak Çalışma Masası Tasarımları

Motivasyonu Arttıracak Çalışma Masası Tasarımları

15 Nisan 2020

Çalışma masası fikirleri ile motivasyonu artıracak bir masaya sahip olabilmeniz mümkün. Çalışmaktan zevk aldığınız, eğlenceli ve kendinizi iyi hissettiğiniz bir alanda çalışmak kimi mutlu etmez ki? E, mutlu olan insan da daha verimli çalışır. O halde çalışma masası tasarımlarına bir göz atalım…

Düzenli Ve Sakin

çalışma masası düzeni

Çalışma masası modelleri farklı olarak tasarlanabiliyor. Bu farklı modelleri, kendi stiliniz ile harmanlayarak ortaya benzersiz tasarımlar çıkarmaya ne dersiniz? Öncelikle nasıl bir masa hayal ediyorsunuz onu düşünün. Sonrasında ise neyi sevdiğinizi? Kalabalığı mı yoksa daha sakin bir çalışma ortamını mı? Eğer sade ve düzenli bir çalışma masası istiyorsanız, bunun için açık renkleri kullanmanız gerekiyor. Masa seçiminiz beyaz olsun. Üzerine bir kalemlik ve bir bilgisayar yeteri… Dikkatinizi dağıtan bir objeye yer vermemeniz daha doğru olacak. Çünkü siz, sakin ve durağan bir çalışma ortamı seviyorsunuz. Tamamen işinize odaklı ve konsantrasyonunuzu sağlayacak şekilde… Rahat bir sandalye seçimi yapın. Ancak çok da rahat olmaması lazım ki işe yoğunlaşmanız daha kolay olsun. Çalışırken uyuyakalmak istemezsiniz değil mi? 

Çok Da Sakin Olmasın Diyenlere

çalışma masası düzeni

Herkesin motivasyonu farklı şekillerde yükselir. Dümdüz bir masa bana göre değil diyorsanız, masanızı biraz daha renklendirebilirsiniz. Sevdiğiniz objeleri masanıza dizerek motivasyonunuzu artırabilirsiniz. Hatta bir hedefiniz var se ve o hedefe çalışarak ulaşmanız mümkünse, bu hedef ile ilgili bir görsel ya da bir obje de gözünüzün önünde durabilir. Böylece hedefinize ulaşmak için daha çok motive olacaksınız. 

kişiye özel mousepad

Çalışma masası tasarımları arasından seçimlerinizi yaptıktan sonra masa düzeninizi oluşturun. Motivasyonunuzu masa değil masa düzeni belirler. Hayalinizdeki masaya ulaşmanız için sevdiğiniz objeleri, çiçeklerinizi ve kitaplarınızı zevkinize göre sıralayın. Bu kadar sevdiğiniz eşyanın gözünüzün önünde olması demek, yüksek motivasyon demek…

Kimileri Kalabalık Sever

çalışma masası düzeni

Kalabalık derken hiçbir aradığınızı bulamadığınız bir masa düzeninden bahsetmiyoruz tabi ki… Çalışma masanızı duvara bakacağınız şekilde konumlandırın. Önünüze ise bir not panosu ya da bir dünya haritası asabilirsiniz. Yanınızda takviminiz, kâğıtlarınız ve birbirinden farklı renge sahip kalemleriniz… Tabi bir masa saati ya da duvar saati de kullanabilirsiniz. Masanızın üzerine sevdiğiniz çiçeklerinizi dizebilir, küçük dekoratif objeler yerleştirebilirsiniz.  Çalışma masası önerileri arasından istediğiniz boyutlara sahip bir masa tasarımı seçerek de motivasyonunuzu iki katına çıkarabilirsiniz. Çalışma masanızda sevdiklerinizin fotoğrafını koyarak da motive olabilirsiniz.

Renkli Masalar…

çalışma masası düzeni

Çalışma masası fiyatları, alacağınız masaya göre değişecektir. Eğer mevcut bir masanız varsa bunu dekore ederek istediğini bir masa konumuna getirebilirsiniz. Mesela onu boyayabilir, eski sandalyenizi yumuşacık kumaşlar ile kaplayabilirsiniz. Sevdiğiniz renkleri kullanarak şirin bir çalışma ortamı oluşturmanız, motivasyonunuzu yükseltecektir. Tüylü ve pofuduk bir sandalye hazırlayabilir, arkanıza rahat edeceğiniz şekilde bir kırlent alabilirsiniz.

kişiye özel termos modelleri

Ton sür ton bir dizayn yaparak sevdiğiniz rengi daha da öne çıkarabilmeniz mümkün. Mesela sandalyenizi koyu pembe olarak tasarlayıp, kullanacağınız kırlenti açık pembe olarak seçebilirsiniz. Masa lambanız, içtiğiniz kave kupasının rengi, mouse pad renginiz, kalemlik renginiz de benzer tonlarda olabilir. Şirin mi şirin renkli mi renkli bir çalışma masasında motivasyonun yükselmemesi mümkün mü? Bizce değil…

Işıklı Tasarımlar

çalışma masası düzeni

Işıklı tasarımlar ile çalışma ortamınızı canlandırma fikri sizce de kulağa çok hoş gelmiyor mu? Çalışacağınız ortamı renkli ışıklar ile donatıp, sevdiğiniz kokuda bir tütsü yakarak ruhunuzun derinliklerine dokunun. Enerji dolun ve motivasyonunuzu hep üst seviyede tutun. Masanın şeklinin bir önemi olmasa gerek, değil mi? Işıklandırma için led şeritlerden faydalanabileceğiniz gibi, masa lambanıza renkli bir ampul takarak da farklı bir ambiyans yakalayabilirsiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.